Czwartek, 18 Kwietnia, 2024

Mike Tyson i Roy Jones Jr. zawalczą o pas WBC z napisem… Black Lives Matter. Wiemy jak będzie wyglądał. [FOTO]

Opublikowane 27 października 2020, 13:34
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy
Mike Tyson
fot. Facebook @Mike Tyson

Mike Tyson i Roy Jones Jr zmierzą się ze sobą już w listopadzie w pokazowej walce o nowy pas stworzony przez federację WBC. Ujawniono również, że walka Tysona i Jonesa będzie oceniana przez trzech byłych mistrzów, a sędziowie punktowi co rundę będą ogłaszać wyniki każdej z nich.

Opublikowano zdjęcie pasa, o który będą walczyć bokserzy. Do długo wyczekiwanego starcia dojdzie już 28 listopada w Kalifornii. Po obu stronach umieszczone zostały twarze Tysona i Jonesa. Nad środku umieszczony zostanie napis Black Lives Matter.

Komisja Sportowa Stanu Kalifornia ostrzegła, że ​​nokaut w tej walce nie będzie dozwolony. W walce punktowane będą – “talent, zwinność oraz siła fizyczna”.

Według WBC, obaj zawodnicy dobrowolnie przeprowadzą również testy antynarkotykowe za pośrednictwem Stowarzyszenia Antydopingowego.

Fani z mieszaną reakcją zareagowali na wiadomość, że 54-letni Tyson i Jones Jr, który jest o trzy lata od niego młodszy, będą mieli szansę walczyć o mistrzowski pas.

„Tylko to, czego potrzeba boksu – więcej pasów” – zażartował jeden z internautów, a inny zaproponował: „Jeśli usuną BLM i zastąpią go WBC Frontline Championship, będzie znacznie lepiej.

https://twitter.com/MMACombat1/status/1320814507753639936?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1320814507753639936%7Ctwgr%5Eshare_3%2Ccontainerclick_1&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.rt.com%2Fsport%2F504656-tyson-roy-jones-belt%2F

„Ta walka nie powinna być o pas, biorąc pod uwagę, że Tyson kontra Jones Jr to pokazowa walka charytatywna”.

Dyrektorzy Komisji nalegali, aby Tysonowi i Jonesowi nie można było skrzywdzić się nawzajem, kiedy w końcu spotkają się w Dignity Health Sports Park w Kalifornii. Wprowadzenie pasa, który będzie wysoką stawką w tym pojedynku może dodać jednak chęć zaznaczenia mocniejszej przewagi w tym pojedynku przez jednego, bądź drugiego pięściarza. Zarówno Tyson, jak i Jones zapowiadają, że chcą wygrać w dobrym stylu.

Przeczytaj również: Szokujące wyznanie Tysona – „Dla mnie szczęściem jest śmierć, ponieważ…”

Przed pierwszą konferencją prasową przed walką pod koniec tego tygodnia, Tyson udostępnił na Instagramie zwiastun, w którym stwierdził, że “unicestwia” swoich rywali i jest „największym wojownikiem od czasu poczęcia Boga”.

Rafael Cordeiro, trener Tysona powiedział, że “najlepsze dopiero nadejdzie“. Zasugerował również, że “Żelazny Mike” mógłby zawalczyć nawet w dobrym stylu z Tysonem Furym i Anthonym Joshuą.

Jones Jr. w zwiastunie zapowiada, że to “będzie łatwe” i z pewnością sobie poradzi.

Przeczytaj również: „Musisz się bać, by być odważnym” – Niesamowita forma Mike’a Tysona! [WIDEO]

Źródło: rt.com

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments