Wtorek, 23 Kwietnia, 2024

Wilder oskarża Fury’ego o oszustwo – “Miałeś coś w rękawicy…” [WIDEO]

Fot. Deontay Wilder w walce z Tysonem Fury
Opublikowane 1 listopada 2020, 00:11
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy
Fot. Deontay Wilder w walce z Tysonem Fury
Fot. Deontay Wilder w walce z Tysonem Fury

Deontay Wilder oskarża Tysona Fury’ego o oszustwo i nieuczciwą walkę. Pięściarz udostępnił nagranie, w którym opisuje, co wydarzyło się w ringu. 

Amerykanin stawał do walki z Brytyjczykiem dwukrotnie. Po raz pierwszy zmierzyli się w 2018 roku, a pojedynek zakończył się remisem. Do drugiego starcia doszło w 2020 roku, a walkę wygrał Tyson Fury, który odebrał Wilderowi mistrzowski pas WBC.

Po przegranym starciu Amerykanin próbował się tłumaczyć i zrzucał winę na strój, w którym wszedł na ringu. Pięściarz wyznał, że ważył on ponad 20 kilogramów. Następnie w mediach pojawiła się informacja o tym, że walczył z kontuzją, przez co jego ciosy nie robiły wrażenia na Furym. 

Tym razem Brytyjczyk został oskarżony o to, że walczył nieuczciwie, oraz że w swoich rękawicach miał schowany twardy przedmiot, co sprawiło, że po uderzeniu na głowie Wildera pojawiło się wgniecenie.

Pięściarz opowiada o wszystkim w nagraniu, które udostępnił na Twitterze. Zawodnik pod materiałem zamieścił taki opis: 

Fury bądź mężczyzną

Tyson Fury to czas dla ciebie, żebyś zachował się jak mężczyzna i spełnił swoją obietnicę. O co tu do cholery chodzi, że walczysz z Carlosem Takamem zamiast ze mną, chyba żartujesz…

Wilder żąda rewanżu, jednak wygląda na to, że do starcia z Furym w najbliższym czasie jednak nie dojdzie.

W pierwszym pojedynku Ricky Hatton odciągał rękawicę, by twoja pięść była ułożona nieprawidłowo. Próbowaliście sztuczek, również przy drugiej walce, ale tym razem naderwaliście moje ucho, co doprowadziło do krwawienia. To jest niemożliwe, żeby nowe 10-uncjowe rękawice mogły tak się wyginać, żeby miały rak dużo luźnej przestrzeni. Myślę, miałeś coś w rękawicy. Co o rozmiarze i kształcie jajka. To właśnie dlatego jedna strona mojej twarzy tak spuchnęła i pojawiło się na niej wgniecenie w kształcie jajka. Wciąż jednak nie mogłeś powalić tego króla. Musiałbyś mnie zabić. Na koniec potrzebowałeś sędziego i nielojalnego trenera, którzy rzucił ręcznik, żeby mnie zatrzymać – powiedział w nagraniu Wilder

Źródło: Twitter

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments