Poniedziałek, 22 Kwietnia, 2024

Tyson Fury próbował popełnić samobójstwo – ‘Byłem niepełnosprawny psychicznie’

Fot. Tyson Fury, mat. prasowe
Opublikowane 12 listopada 2020, 10:47
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy
Fot. Tyson Fury, mat. prasowe
Fot. Tyson Fury, mat. prasowe

Tyson Fury to obecny mistrz świata w wadze ciężkiej organizacji WBC. W ostatnim wywiadzie niepokonany pięściarz wypowiedział wstrząsające słowa.

Gypsy King udzielił wywiadu brytyjskiej telewizji ITV, gdzie z dziennikarzami z programu “This Morning” przeprowadził szczerą rozmowę.

Fury wspomniał trudne chwile, z jakimi musiał zmagać się po tym, jak pokonał Władimira Kliczkę.

Pięściarze stanęli do walki w listopadzie 2015 roku. W stawce znalazły się należące do Ukraińca mistrzowskie pasy WBAIBF, WBO IBO, które trafiły w ręce Brytyjczyka.

Kiedy Fury znalazł się na samym szczycie, nawiedziły go problemy psychiczne. Brytyjczyk nie bał się przyznać, że próbował popełnić samobójstwo. 

Zrobiło się bardzo źle, nie miałem planów, nie chciało mi się wyjść z domu, miałem wszystkiego dość. Taki stan ducha trwał przez wiele miesięcy. Próbowałem popełnić samobójstwo. Próbowałem zapić się na śmierć. Każdy dzień był dla mnie okropny – wyznał Fury.

Byłem niepełnosprawny psychicznie. Tego na pierwszy rzut oka nie widać, dlatego wielu ludzi nie wiedziało, że mam depresję. To były ciemne dni, straciłem nadzieję na “oddychanie”, chciałem ze sobą skończyć. To wszystko było tak ciemne, że ciemniejsze już być nie mogło – dodał mistrz wagi ciężkiej. 

Źródło: Sportowe Fakty

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments