Poniedziałek, 27 Maja, 2024

Nalot policji na nielegalny, podziemny Fight Club! Zabezpieczono broń, znaczną ilość narkotyków.

Opublikowane 16 listopada 2020, 21:15
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy
NYPD / Twitter
fot. NYPD / Twitter

Jeśli to miał być prawdziwy Fight Club to uczestnicy zapomnieli o dwóch pierwszych zasadach – nigdy nie rozmawiaj o fight clubie. Policja przeprowadziła nalot na nielegalny “Fight Club” w Nowym Jorku. W środku oprócz zawodników, przebywało łącznie około 200 osób, które spożywały alkohol, paliły zakazane substancje i posiadały przy sobie broń. Aresztowano 10 osób.

“Podziemny Krąg” na Bronksie

Policja potwierdziła, że w późnych godzinach wieczornych w sobotę złapano ponad 200 osób, które brały udział w nielegalnym zgromadzeniu. Warto dodać, że uczestnicy byli bardzo głośno, możliwe, że w wyniku emocjonujących bójek zapomnieli o obostrzeniach, które panują w kraju. Zastępca szeryfa Nowego Jorku potwierdził, że nalot przepuszczono około 23:15, organizatorzy nazwali wydarzenie “Rumble in the Bronx”. Policja przejęła dwie załadowane bronie, znaczną ilość marihuany, alkohol i fajki wodne. Na miejscu przebywało dziesięć osób, które były odpowiedzialne za organizacje wydarzenia. Jak donosi New York Times wszyscy zostali od razu aresztowani.

Kary dla organizatorów

Policja twierdzi, że organizatorom grozi mnóstwo zarzutów w związku z wydarzeniem, w tym nielegalne zgromadzenie, naruszenie przepisów ratunkowych, nielegalne walki i różne przestępstwa związane z alkoholem i bronią palną. Każdy podejrzany został również ukarany grzywną w wysokości 15 000 dolarów.

Wydarzenie nie było tajemnicą

Wydarzenie nie było tajemnicą, ponieważ organizatorzy przez kilka tygodni promowali je w mediach społecznościowych. Ich główne konto na Instagramie zostało kilka dni temu usunięte, ale inne posty pod hashtagiem #RumbleIntheBronx pokazują tłumy zgromadzone wokół ringu.

Zamknięte siłownie, bary i restauracje

Spadek zarażeń koronawirusem nastąpił niecały tydzień po tym, jak gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo zaostrzył zasady dotyczące publicznych zgromadzeń w stanie, który został mocno dotknięty przez pandemię na początku 2020 roku. Liczba przypadków w Nowym Jorku ponownie rośnie w wyniku drugiej fali wirusa.

Cuomo ograniczył prywatne spotkania do nie więcej niż 10 osób, wewnątrz lub na zewnątrz. Ograniczono również działanie siłowni, barów i restauracji.

„Bary, restauracje, sale gimnastyczne, imprezy w domach, to przede wszystkim stąd się bierze zagrożenie” – powiedział Cuomo podczas telekonferencji z reporterami. Fight Club nie był jedynym masowym zgromadzeniem, które w sobotę naruszyło zakazy.

Źródło: New York Times / rt.com

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments