Środa, 22 Maja, 2024

Walka MIKE TYSON vs. ROY JONES JR. będzie transmitowana w Polsacie Sport!

Opublikowane 20 listopada 2020, 16:56
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy
fot. Triller

Mike Tyson bardzo poważnie podchodzi do swojego powrotu na ring. “Żelazny Mike” powróci w ośmiorundowym pojedynku bokserkim, który według organizatorów będzie walką “pokazową”. Jego rywalem będzie inna legenda – Roy Jones Jr. Bokserzy nie akceptują tych słów i zapewniają, że dadzą z siebie wszystko w trakcie walki, do której dojdzie już 28 listopada w Staples Center w Los Angeles. Transmisja walki Tyson vs. Jones odbędzie się w systemie PPV. W Polsce walkę obejrzymy za darmo w Polsacie Sport!

54-letni Tyson wejdzie do ringu pierwszy raz od 15 lat. Zmierzy się z 51-letnim Jonesem w ośmiorundowej walce pokazowej w Kalifornii pod koniec tego miesiąca. Każda runda będzie trwała dwie minuty. Jones był znacznie bardziej aktywny, a jego ostatnia walka miała miejsce w 2018 roku.

54-letni Tyson (50-6, 44 KO) podczas treningów przypomina sobie swoje najlepsze lata w karierze. Twierdzi, że jest w bardzo dobrej formie i udowodni to 28 listopada.

„Boksowałem z młodszymi i twardszymi facetami, a oni zapewniają mnie, że radzę sobie bardzo dobrze. Nie mogę się tego doczekać” – powiedział Tyson. „Kiedy ostatnio ważyłem 215 funtów, wydaje mi się, że miałem 18 lub 17 lat. Jestem naprawdę zadowolony ze wszystkiego, co robiłem. Po prostu całkowita pewność siebie i akceptacja, to po prostu niesamowite. Jestem gotowy, aby to zrobić. Nie potrafię tego nawet wyjaśnić słowami ”.

„Patrzę na nagrania przedstawiające Roya, kiedy był w najlepszej formie. Chce walczyć z takim Royem i spodziewam się walki.” – powiedział Tyson. „Jestem w najlepszej formie. Do tej pory rozegrałem siedem sparingów i wszystko się poprawia. Boksuję z młodszymi i głodnymi facetami, a to pokazuje mi, że z wyglądu radzę sobie naprawdę dobrze”. – dodał bokser.

Tom Yankello, obecny trener byłego mistrza świata czterech kategorii, Roya Jonesa Jr, uważa, że ​​jego bokser rozważyłby możliwość kontynuowania walki – ale tylko przeciwko innym legendom.

Roy Jones Jr. powróci do walki tylko z inną legendą?

„Nie sądzę, żeby tak po prostu wrócił. Musiałby dostać bardzo dobre wyzwanie, aby ponownie wzbudzić jego zainteresowanie boksem. Były rozmowy, jakby z Bernardem Hopkinsem i Antonio Tarverem. Mówili, że chcieliby walczyć ponownie. Nie zrobili tego. Naprawdę nie komentuję tego zbyt wiele, ale po prostu wiem, że jeśli któryś z tych facetów miałby rzucić wyzwanie, Jones na pewno by go nie odrzucił ”– powiedział Yankello w rozmowie z The Sun.

„Znam tych dwóch facetów, a on tego wcześniej nie powiedział, ale ktoś taki jak Evander Holyfield, ponownie wzbudziłby jego zainteresowanie boksem. Nie sądzę, żeby był tam ktoś inny, to musiałaby być legenda.”

Jak trenuje Roy Jones Jr.? Zobacz jego pracę na tarczach i trening tutaj.

Świetna forma Roya Jonesa Jr. przed walką z Mike’em Tysonem

Trener twierdzi, że Roy Jones Jr. jest w znakomitej formie, a szybkość jego ciosów jest niewiarygodna.

„Szybkość jego dłoni jest wciąż niewiarygodna. Nie sądzę, żeby jego prędkość w ogóle spadła, jest tak szybki, jak był, kiedy pracowałem z nim dziewięć, prawie dziesięć lat temu. Jego ruchliwość nie jest może taka sama, ale nadal ma świetną zwinność, utrzymuje się w świetnej formie. “

Jones zdobył światowe tytuły w wadze średniej, super średniej, półciężkiej, a nawet ciężkiej.

„Wiele rzeczy, które zrobił w lżejszych kategoriach wagowych, w wadze średniej i super średniej, będą to rzeczy, które wniesie do ringu w walce z Tysonem.” powiedział Yankello.

Na wirtualnej konferencji prasowej pod koniec zeszłego miesiąca Tyson powiedział, że będzie dążył do „unieszkodliwienia” swojego rywala.

„Mój sposób myślenia jest całkowicie błogi” – stwierdził Tyson. „Robiłem to przez całe życie, odkąd skończyłem 13 lat. Jestem teraz bardziej rozwinięty niż kiedykolwiek wcześniej. Moim celem jest wejście tam z najlepszymi intencjami w moim życiu i unieszkodliwienie przeciwnika i tak właśnie jest ”.

Źródło: BoxingScene.com / Polsat Sport

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments