Alan Kwieciński pokonuje Piotra Pająka na FAME MMA 8! Fenomenalna walka! (VIDEO)

Opublikowane 21 listopada 2020, 21:17
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

W tej walce nie ma żadnego konfliktu, a zawodnicy podchodzą do siebie z dużym szacunkiem. Pochodzący z Bielska-Białej Piotr Pająk zawalczy z Alanem Kwiecińskim. Pająk to bardzo doświadczony zawodnik, który od najmłodszych lat jest związany ze sportami walki. W 2011 roku przeprowadził się do Tajlandii, gdzie zaczął prowadzić swoje życie. Pająk posiada purpurowy pas w BJJ. Skąd trafił do FAME MMA? Zawodnik od ponad roku relacjonował na swoim kanale YouTube Podróże Wojownika swoje przygody, które spotykały go podczas zwiedzania świata. Odwiedził już łącznie 58 krajów, a po gali FAME MMA 8 zapowiada podbój Ameryki.

Dla Alana Kwiecińskiego będzie to kolejna zawodowa walka. W formule MMA wygrał tylko raz, natomiast trzy razy musiał uznać wyższość swoich rywali. Kwieciński w 2016 roku zadebiutował w organizacji Fight Exclusive Night, gdzie przegrał w trzeciej rundzie z Michałem Miłkiem. Zawodnik reprezentujący Warszawskie Centrum Atletyki ma spore problemy z psychiką po wejściu do klatki, co już nie raz dało się zauważyć. Na treningach prezentuje ogromne umiejętności, jednak po przekroczeniu klatki coś szwankuje. Na dziesięć kolejnych pojedynków, Kwieciński wygrywał tylko trzy razy.

Na konferencji przed walką zaznaczył – „Ta walka bardziej mi leży, bo nie ma żadnej presji. Szanuje Pająka za to co robi, tutaj nie ma żadnej złej krwi. Jest szczytny cel, będziemy się bić o pas i powiem Wam, że nie mogę się doczekać 21 listopada. Mnie motywują takie walki, ja jestem underdogiem. Media już nie raz mówiły, że jak jestem w roli underdoga to lepiej prezentuje się w klatce”

Piotr Pająk zapytany o swoje plany na przyszłość i to, czy zamierza poświęcić się w stu procentach karierze sportowej powiedział – „No niestety uważam, że to już nie ten wiek, mam co chwile problemy ze zdrowiem, jakieś kontuzje itd. Pokochałem teraz zwiedzanie świata, podróżowanie, trenowanie sportów walki, szukanie różnych innych stylów.

Relacja Piotr Pająk vs. Alan Kwieciński

To będzie mocna walka, która potrwa 3 rundy. Formuła K-1. Bardzo dobry początek starcia, seria ciosów po jednej i drugiej stronie. Mocne kolano na głowę Kwiecińskiego. Pająk kopie front-kickiem. Potężne wymiany ciosów, Kwieciński prezentuje się bardzo dobrze w tej walce. Pod koniec rundy Kwieciński dezorientuje się, Pająk uderza serią ciosów. Za uderzenie w tył głowy sędzia odejmuje -1 punkt Pająkowi.

Druga runda. Kopnięciami zaznacza Pająk, Kwieciński atakuje i trafia Pająka, który zalicza knockdown. Już drugi minus punkt. Bardzo mocna kontra. Pająk znowu wykonuje frontalne kopnięcie, które trafia w krocze Kwiecińskiego. Dobra końcówka rundy dla Pająka. Kwieciński wyraźnie zmęczony w końcówce.

Plan na trzecią rundę? Przewaga kondycyjna Pająka. Mocna runda, Pająk naciera na rywala. Kwieciński zalicza knockdown i jest liczony. Fenomenalna trzecia runda w wykonaniu Pająka! Kwieciński kompletnie bez kondycji! Sędziowie zdecydują o werdykcie.

Jednogłośną decyzją 28 do 26 zwycięża Alan Kwieciński.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO