Wtorek, 27 Lutego, 2024

Oświadczenie Damiana Herczyka w sprawie incydentu z Don Kasjo. – 'Jest mi bardzo wstyd, przepraszam Kasjusza’

Opublikowane 22 listopada 2020, 14:49
przez Kuba Olas
0
0
Brak komentarzy
Damian Herczyk / Don Kasjo
fot. Damian Herczyk / Don Kasjo

Duże kontrowersje w walce Najman – Kasjo nie skończyły się wraz z pojedynkiem. Zaraz po nim nastąpił atak Damiana Herczyka na Kasjusza. Trener Najmana wydał oświadczenie w związku z gorącą sprawą.

Do kontrowersyjnej sytuacji doszło po walce Marcina Najmana z Don Kasjo, kiedy po przerwanym pojedynku, obu zawodników rozdzielili ochroniarze, a do leżącego Kasjusza podszedł Damian Herczyk. Trener Najmana złapał Kasjo za nogę, i próbował ją wykręcić. Po głośnym krzyku z bólu zwycięzcy wczorajszego pojedynku, Herczyk puścił nogę Kasjusza.

Cały incydent był dobrze widoczny na kamerach, przez co zaraz po wydarzeniu na trenera Najmana wylało się mnóstwo hejtu.

Damian Herczyk do całej sprawy odniósł się w jego oświadczeniu, w którym podkreśla, że zdarzenie było „niefortunne”, a on sam był zmuszony do złapania jego nogi przez zachowanie Kasjo.

Trener Najmana mówi, że na początku myślał, iż tylko złapał nogę Kasjusza, a dopiero po czasie zrozumiał że wykonał także ruch rękoma, za który przeprasza poszkodowanego.

Przeprosiny Damiana Herczyka

Oficjalne stanowisko i oświadczenie trenera Damian Herczyka zostało przedstawione za pośrednictwem portalu Sportowe Fakty WP.

 „Po wczorajszej sytuacji, która miała miejsce na gali FAME MMA, muszę wyjaśnić kilka kwestii i przeprosić niektóre osoby. Nie będę się tutaj rozwodzić na temat samej walki i tego, co się wydarzyło. Bardziej skupię się na tym, co miało miejsce później, a co nie powinno się wydarzyć. Zadyma po walce spowodowała, że ja wchodząc do oktagonu chciałem uspokoić Marcina, bo widziałem, że wpadał w furie.” – podkreśla Herczyk

„Tak niefortunnie się zdarzyło, że w tym samym momencie ochrona rzuciła się na Kasjusza, który zaczął się bronić i zaczął kopać. Kopnął mnie prawie w brodę, przechwyciłem nogę i szarpnąłem. Na początku myślałem, że nie, jednak odruchowo wykonałem ruch. Nie wiem, jak to się stało i przepraszam Kasjusza. Jest mi bardzo wstyd”

Don Kasjo opublikował na Instagramie zdjęcie swojej nogi, która została potraktowana przez Herczyka.

fot. screenshot Instagram Don Kasjo

Źródło: SportoweFakty / Twitter

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO