Czwartek, 18 Kwietnia, 2024

Wiemy, kiedy Adamek planuje stoczyć pożegnalny pojedynek. Podał konkretny termin

Fot. Tomasz Adamek, mat. prasowe
Opublikowane 2 grudnia 2020, 11:46
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy
Fot. Tomasz Adamek, mat. prasowe
Fot. Tomasz Adamek, mat. prasowe

Tomasz Adamek to 44-letni pięściarz, który już dawno temu zapowiedział, że kończy karierę i zostało przed nim jedynie pożegnalne starcie.

Zawodnik stoczył na profesjonalnych ringach 59 pojedynków i zwyciężył 53 razy, w tym 31 przed czasem. Adamek to były mistrz świata organizacji International Boxing Federation (IBF) i International Boxing Organization (IBO) w wadze junior ciężkiej oraz World Boxing Council (WBC) w wadze półciężkiej, medalista mistrzostw Europy amatorów, międzynarodowy mistrz Polski.

Ostatni pojedynek Adamek stoczył w 2018 roku. Na gali w Chicago zmierzył się z Jarellem Millerem i został znokautowany już w drugiej rundzie. Zawodnik po tej porażce zrozumiał, że czas na zakończenie kariery.

Pięściarz w rozmowie z Super Expressem przyznał, że jego pożegnalna walka miała odbyć się w tym roku w Polsce, przy okazji ślubu jego córki, jednak plany pokrzyżował koronawirus.

Córka bierze ślub 2 lipca, a ja planuję wejść do ringu w połowie czerwca. Chcę przypomnieć się kibicom. Wszystko było zaplanowane na ten rok, ale oba wydarzenia musieliśmy przesunąć – zdradził pięściarz.

Źródło: Super Express

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments