Artur Szpilka zawalczy w KSW? Jan Błachowicz komentuje. ‚Ja głęboko wierzę, że gdyby…’

0
Artur Szpilka zawalczy w KSW? Jan Błachowicz komentuje. 'Ja głęboko wierzę, że gdyby...'
fot. Artur Szpilka / Jan Błachowicz / Facebook

Trwają rozmowy i negocjacje Artura Szpilki w sprawie jego kolejnej walki do której ma dojść już w marcu. Rywalem boksera z Wieliczki ma być Łukasz Różański, który ostatnie dwie walki stoczył z bardzo słabymi przeciwnikami, a walka ze „Szpilą” z pewnością dałaby mu szansę zaistnienia i pokazania się na arenie międzynarodowej.

Poprzednio natomiast Różański znokautował i zakończył bokserską karierę Izu Ugonoha, który postanowił przenieść się do formuły MMA i aktualnie ma podpisany kontrakt z federacją KSW.

Promotor Andrzej Wasilewski zaznacza, że negocjacje z Arturem Szpilką w sprawie walki z Różańskim są ciężkie, a pięściarz za walkę zażyczył sobie całkiem sporą sumę pieniędzy. Całą wypowiedź promotora znajdziecie tutaj. Potencjalny rywal Szpilki skomentował, że na sto procent w ringu zobaczymy go w marcu, jeśli nie z Arturem to z kimś innym.

Cały czas spekuluje się o tym kiedy Szpilka zadebiutuje w organizacji KSW. Łukasz Różański w ostatnim wywiadzie dla Super Expressu w ostrych słowach zaznaczył – „Zrobię wszystko, by wygrać i przyśpieszyć jego decyzje o zmianie dyscypliny. Wyjdę, by zwyciężyć., najlepiej przed czasem, ale i triumf na punkty mnie zadowoli. Z drugiej strony dla Artura ta walka to także szansa, by jeszcze czegoś dokonać w boksie. Jak mnie pokona, to niewykluczone, że dostanie bardzo dobrą propozycję pojedynku za granicą za naprawdę duże pieniądze.” – powiedział Różański.

Jan Błachowicz, mistrz organizacji UFC w kategorii półciężkiej w ostatniej serii Q&A organizowanej przez TVP Sport odpowiadał na pytania fanów.

„Czy widzisz Artura Szpilkę w KSW” – spytał jeden z nich.

„Chciałbym na pewno go zobaczyć w takiej formule i wszyscy się przekonamy, czy da radę, czy nie. Ja głęboko wierzę, że gdyby zaczął trenować i przyłożył się do tego to cieszylibyśmy się z fajnych walk Artura. Z tego co wiem to Artur przygotowuje się teraz do walki bokserskiej.” – odpowiedział Błachowicz.

Po chwili dodając – „Ja zawsze korzystałem z jego pomocy ale do tej walki nie będę korzystał z jego pomocy, bo to całkiem inny styl boksowania niż Adesanya. W przyszłości, jak tylko będzie ktokolwiek przypominał odrobinę ruchy bokserskie jak Artur to będę korzystał z jego pomocy.”

Źródło: TVP Sport / Super Express

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments