Niedziela, 19 Maja, 2024

(VIDEO) Adam Kownacki przegrywa rewanż z Heleniusem. Potworna kontuzja Polaka!

Opublikowane 10 października 2021, 04:10
przez FW
0
0
Brak komentarzy

Za nami rewanżowe starcie Adama Kownackiego (20-2, 15 KO) z Robertem Heleniusem (31-3, 19 KO). Dla Polaka była to priorytetowa walka, na którą musiał czekać ponad 19 miesięcy!

Adam Kownacki vs Robert Helenius walka

Adam Kownacki na walkę z Heleniusem zapowiadał życiową formę i jak wiele razy powtarzał mocno pracował nad zgubieniem cennych kilogramów. Robert cały czas siedział Adamowi w głowie, mógł walczyć dużo wcześniej, ale koniecznie chciał rewanż z Heleniusem, który był odradzany przez managera Polaka.

Polak doskonale znał rangę tego pojedynku i wiedział, że po prostu nie może przegrać. Był po świetnym obozie i jak przyznał w jednym z wywiadów przed drugim starciem z Heleniusem szykował się na ringową wojnę, wyciągnął wnioski i chciał udowodnić, że porażka w 1 pojedynku była tylko przypadkiem:

„Helenius dobrze bije z kontry i na tym zostałem złapany. Byłem lekkomyślny. Każdy bokser w tej dywizji może zadać cios. Każdy, kto widział mnie w ringu, wie, że wychodzę i próbuję zniszczyć rywali. Jak zawsze ta walka będzie pełna akcji. 9 października pokażę wszystkim, że moja ostatnia walka była wypadkiem i że wracam do bycia dawnym sobą.”

Robert Helenius też znał ciężar rewanżowego starcia i jak zapewniał nie zamierzał tego zmarnować. Na celu ma… mistrzostwo świata!

„Moje postrzeganie świata się nie zmieniło. Jestem gotów umrzeć na ringu, aby wygrać. To już ostatnie lata mojej kariery i postawię na szali wszystko, co mam.. Kiedy nadejdzie 9 października, zobaczycie najlepszego Heleniusa w historii. Kiedy wygram drugi raz z Kownackim, chcę walczyć o mistrzowski tytuł.”

Walka Adam Kownacki vs Robert Helenius II

1 runda

Kownacki zaczyna ciosami na dół. Świetna odpowiedź Heleniusa podbródkowym i prostym! Mocno odrzucony Adam! Pierwsze poważne ostrzeżenie. Polak na wstecznym, kolejne potęże ciosy od Fina! Kownacki mocno naruszony Fina w natarciu trafia seriami. Adam przetrwał 1 rundę ale ma mocno zapuchnięte lewe oko. Nie za dobrze to wygląda.

10-9 Helenius

2 runda

Kownacki zaczyna ciosami na dol i Gelenius wpada w klincz. Dobra seria dół góra Kownackiego. Polak w natarciu. Świetny lewy sierp od Baby Face! Helenius w defensywie często łapie klincz. “Nordycki Koszmar” lewym prostym trzyma dystans, ale Adam szybko przechodzi w półdystans i obija doły. Fin obudził się w końcówce rundy, ale zbyt późno.

Adam opanował nerwy 19-19

3 runda

Szybkie lewe Heleniusa. Półdystans i klincz. Korpus mocno obity już u Fina. Lewy prosty i prawy od Roberta dochodzi do celu. Dobry lewy hak od Adama odrzuca Roberta. Lewy Polaka trafia i ponownie klincz. Prawy sierp w końcówce rundy mocno wstrząsnął Kownackim! Adam w odpowiedzi odpowiada ciosem po niżej pasa i mamy przerwę. Po wznowieniu gong i runda za końcówkę dla Fina.

29-28

4 runda

Oko coraz gorzej wygląda u Adama… 2 lewe proste od Heleniusa. Kownacki przyśpiesza i trafia prawym sierpem! Lewy prosty i ponownie mocny prawy dochodzi do Roberta. lewy prosty i lewy podbródkowy Heleniusa. Adma trochę zwolnił. Prawy dochodzi do Polaka. lewy prosty zaczyna robić robotę dla Fina i utrzymuje Polaka w dystansie. Seria Polaka prawy-lewy i klincz. na koniec rundy prawy na lewy Polaka.

39-37 Helenius

5 runda

Baby Face pprobuje skracać dystans, ale Nordycki Koszmar dobrze pracuje na nogach. Kolejny cios ponizej pasa i ostrzezenie dla Kownackiego! odjęty punkt w ten rundzie Polakowi. Prawy sierp lewy prosty Kownackiego. Fin spycha Adama do defensywy i wyprowadza coraz wiecej ciosów. Sędzia uważnie przygląda się Polakowi. Adam mocno zmęczony i naruszony w koncowce rundy! Helenius zamyka Kownackiego na linach i wyprowadza serie ciosów. Adam ciężko schodzi do narożnika. Runda wyraznie dla Heleniusa 10-8.

49-45

6 runda

Być może ostatnia. Lekarz i sędzia sprawdzał Adama. teraz trzeba rzucić wszystko na jedną kartę! Zmęczony Adam czeka co zrobi Fin. A Helenius cały czas pracuje lewym prostym. Prawy na dół od Roberta. Lewe oko Kownackiego domyka się i w każdej chwili walka może zostać przerwana.. Polak idzie do przodu z serią ciosów i mamy klincz. Co się dzieje?! Sędzia ringowy dyskwalifikuje Adama! Lekki cios poniżej pasa od Polaka i mamy koniec! Mocna kontrowersja.

No i niestety Helenius wygrywa w 6 rundzie przez DQ.

fot. Screenshot TVP Sport

EDIT: Podczas odczytania werdyktu zamieszanie.

Adam Kownacki nie przegrał jednak przez dyskwalifikację, jak mówił sędzia kończąc walkę, a przez… techniczny nokaut.

EDIT 2: Chaos i zamieszanie po walce Kownackiego. Polak przegrywa ostatecznie przez technical decision – kontuzja oka.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments