Czwartek, 18 Kwietnia, 2024

(VIDEO) Poddanie roku w MMA? Szalone duszenie na Bellator 285!

Źródło: screenshot Twitter
fot. Twitter
Opublikowane 24 września 2022, 11:46
przez Jakub Hryniewicz
0
0
Brak komentarzy

Wczorajszego wieczoru w 3Arenie w Dublinie odbyła się gala Bellator 285. Oprócz światowych gwiazd MMA, jak Melvin Manhoef, czy Yoel Romero fani zobaczyli też poważnego kandydata do poddania roku!

Kartę walk Bellator 285 otworzyło starcie w wadze półśredniej. Reprezentujący SBG Ireland Mołdawianin Luca Poclit liczył na przedłużenie serii zwycięstw do ośmiu z rzędu. Na jego drodze w debiucie dla nowej organizacji stanął Amerykanin Dante Schiro.

Zawodnicy zaliczyli całkiem wyrównaną walkę w stójce w pierwszej odsłonie. Później jednak do Poclit zaczął dominować, wykorzystując do tego wysoki poziom umiejętności grapplerskich. Pozwoliło mu to zakończyć całą walkę już w drugiej rundzie.

Mołdawianin zapiął rywala na siatce i założył niespotykane duszenie, które możecie zobaczyć poniżej. Ani komentatorzy, ani wielu widzów nie zauważyło nawet, że Dante Schiro odpłynął. Sam sędzia zareagował dopiero widząc osuwającą się nogę Amerykanina.

Technika, która zakończył walkę Luca Poclit nazwano na cześć autora Lucanator. Mołdawianin tym samym dołącza do grona kandydatów na poddanie roku, gdzie na pewno znajdzie się również buggy choke Olivera Enkampa na gali Bellator 281, czy duszenie trójkątem rękoma w stójce w wykonaniu Jessiki Andrade na jednej z gal UFC

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments