Niedziela, 23 Czerwca, 2024

Łukasz Jurkowski pierwszym członkiem KSW Hall of Fame!

fot. YouTube
Opublikowane 14 maja 2023, 09:57
przez Jakub Hryniewicz
4
1
Brak komentarzy

Podczas wczorajszej gali KSW oficjalnie poznaliśmy pierwszego członka Galerii Sław organizacji. Tym został były zawodnik i w późniejszych latach komentator – Łukasz Jurkowski!

Od czasu ogłoszenia wprowadzenia KSW Hall of Fame, niemal natychmiast pojawiły się różne głosy dotyczące tego, kto się tam znajdzie. Jedni byli przekonani, że pierwszą osobą będzie Mamed Khalidov, aczkolwiek w jednej z internetowych ankiet przodował Marcin Najman.

Ostatecznie Martin Lewandowski i Maciej Kawulski zdecydowali się docenić innego fightera, który dosłownie od samego początku był z nimi związany. Mowa tu o Łukaszu Jurkowskim, który nie potrafił ukryć wzruszenia goszcząc w warszawskim Studiu ATM na KSW 82.

Popularny “Juras” jest oczywiście przede wszystkim zwycięzcą pierwszego turnieju KSW, który miał miejsce jeszcze w 2004 roku. W ten sposób rozpoczęła się długa kariera Łukasza, który do 2011 roku miał na koncie 25 zawodowych walk, bardzo przyczyniając się do rozwoju polskiego MMA.

Jurkowskiego w późniejszych latach można było usłyszeć jako komentatora gal federacji, a w 2017 roku zdecydował się on na powrót do klatki. O ile pokonał Sokoudjou i Bekavaca, o tyle przegrywał przed czasem z Martinem Zawadą, czy Mariuszem Pudzianowskim.

“Jurasowi”

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
4
1
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO