fot. Twitter

Grupa L’Équipe, właściciel France Football oraz organizator Ballon d’Or, ogłosiła dzisiaj że po raz pierwszy od roku 1956 Złota Piłka nie zostanie wręczona. Robert Lewandowski był głównym faworytem na otrzymanie nagrody.

Uznana nagroda nie zostanie przyznana nikomu za sezon 2019/2020.

Redaktor naczelny France Football Pascal Ferré: “Ze sportowego punktu widzenia dwa miesiące (styczeń i luty), z jedenastu potrzebnych do sformułowania opinii i podjęcia decyzji, kto powinien podnieść trofea, to zdecydowanie za mało, aby ocenić i wskazać zwycięzców; nie zapominając, że pozostałe mecze rozgrywane były – lub będą rozgrywane – w niecodziennych warunkach.

Ferré zauważa także że: “Nie wszyscy ubiegający się o nagrody jadą na tym samym wózku, niektórzy mając skrócony sezon. Jak zatem możemy dokonać rzetelnego porównania? Aby uniknąć zbyt zawiłych obliczeń i prognoz, wybraliśmy najmniej złą z opcji.

Nie wszyscy jednak zgadzają się z decyzją francuzów. Dziennikarz Przeglądu Sportowego, Jakub Kręcidło w taki sposób skomentował sprawę na twitterze: “Francuzi zgłupieli – nie przyznają „Złotej Piłki” ze względu na „kryzys zdrowotny”. Szkoda tylko, że praktycznie wszyscy normalnie dokończyli sezon i najprawdopodobniej spokojnie zaczną kolejny.

Polscy kibice na pewno mogą czuć się zawiedzeni, Robert Lewandowski skończył sezon z 34 bramkami i 4 asystami na koncie, co stawiało go na dobrej pozycji w walce o ZP.

Napastnik Bayernu Monachium nie wspomina dobrze tej nagrody. W roku 2016 po dobrym dla niego sezonie skończył szesnasty na liście co skomentował na twitterze tak: “Le cabaret”.

W zeszłym roku Ballon d’Or wygrał Lionel Messi, za nim drugi Virgil Van Dijk oraz trzeci Cristiano Ronaldo.

Źródło: France Football

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj