Sobota, 18 Maja, 2024

Kosta Runjaić zabrał głos po zwolnieniu z Legii. Zwrócił się do kibiców! “Ta decyzja boli”

Fot. YouTube
Opublikowane 10 kwietnia 2024, 09:56
przez Przemek Krautz
4
0
Brak komentarzy

Kosta Runjaić zabrał głos po tym, jak został zwolniony z funkcji trenera Legii Warszawa. Zwrócił się między innymi do kibiców.

Niemiec przejął Wojskowych latem 2022 roku. W pierwszym sezonie doprowadził Legię do wicemistrzostwa i zdobył Puchar Polski, a w obecnych rozgrywkach klub ze stolicy dotarł do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy. W ubiegłych tygodniach wyniki w Ekstraklasie były jednak niezadowalające.

W ostatnim spotkaniu Legia zremisowała z Jagiellonią Białystok, a dwa dni później media obiegła informacja o zwolnieniu Runjaicia. Jego miejsce zajmie były trener Motoru Lublin Goncalo Feio.

Trener zabrał głos po zwolnieniu z Legii

Niemiec podziękował za czas spędzony w Warszawie zarówno zawodnikom i pracowników klubu, jak i kibicom oraz mieszkańcom miasta:

– Muszę zaakceptować decyzję klubu, ale będąc szczerym, oczywiście ta decyzja mnie boli. Przejąłem Legię w bardzo trudnym momencie i razem ze wszystkimi zaangażowanymi w to ludźmi udało nam się ponownie ustabilizować klub na wysokim poziomie sportowym.

– Doświadczyliśmy w tym okresie wielu wspaniałych chwil jak wygranie Pucharu Polski czy magiczne europejskie wieczory, z epickimi zwycięstwami nad Aston Villą, Austrią Wiedeń, AZ Alkmaar i wieloma innymi drużynami. Na naszym stadionie było coraz więcej kibiców, najwięcej od bardzo dawna. To pokazuje, że ludzie utożsamiali się z naszą drużyną, tak to odbieram.

– Widzę siebie jako trenera, który buduje zespół na dłuższą metę, ale też wiem, że w zawodowym futbolu czasami skupiamy się na krótkoterminowym rozwoju. Chciałbym podziękować wszystkim, z którymi dzieliłem swój czas w Warszawie, mojemu wspaniałemu sztabowi szkoleniowemu, zawodnikom, zarządowi, wszystkim pracownikom Legii, ale także wielu niesamowitym kibicom i mieszkańcom Warszawy, których spotykałem na co dzień. Życzę, aby w pozostałych meczach wszyscy stanęli na wysokości zadania i osiągnęli razem maksymalny sukces dla Legii w tym sezonie. Do końca!

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
4
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments