Poniedziałek, 27 Maja, 2024

Sensacyjny zwrot w sprawie Tyson vs Paul! DUŻE zmiany zasad pojedynku

Fot. YouTube
Opublikowane 30 kwietnia 2024, 13:10
przez Przemek Krautz
4
3
Brak komentarzy

Zestawienie legendy z celebrytą miało być jedynie pojedynkiem pokazowym. W sprawie nastąpił jednak nieoczekiwany zwrot.

20 lipca w Arlington do akcji powróci Mike Tyson, który w zawodowej karierze odniósł 50 zwycięstw w 56 walkach i sięgnął po mistrzowskie tytuły WBC, WBO, IBF oraz WBA. Pięściarz na sportową emeryturę przeszedł w 2005 roku, jednak cały czas ciągnie go do ringu.

W 2020 roku stoczył pokazowe starcie z Royem Jonesem Jr’em, a tym razem zmierzy się z celebrytą Jakem Paulem. Pojedynek wzbudza ogromne kontrowersje ze względu na różnicę wieku. Tyson wejdzie do ringu mając 58 lat i będąc aż 31 lat starszym od rywala!

Mike chce udowodnić, że nadal jest “Bestią”, którą wszyscy pamiętają z szybkich zwycięstw i ciężkich nokautów. Jest na tyle pewny siebie, że pojedynek z Paulem stoczy nie jako walkę pokazową, tylko oficjalną, której wynik będzie widniał w rekordzie.

Komisja Sportowa Stanu Teksas wydała w tej sprawie pozytywną opinię. Walka odbędzie się na dystansie ośmiu rund po dwie minuty każda i jeśli nie dojdzie do nokautu, zostanie ogłoszona decyzja sędziowska. Wprowadzono także większe 14-uncjowe rękawice.

W rekordzie Tysona może więc znaleźć się porażka z celebrytą-freak fighterem. Część fanów uważa, że były mistrz świata z łatwością pokona Paula, jednak większość jest innego zdania. Legenda nie oszuka wieku, a trzy dekady to gigantyczna przewaga na korzyść młodszego z zawodników.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
4
3
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments