Niedziela, 19 Maja, 2024

Kibice grożą bojkotem! Stawiają ultimatum przed finałem Pucharu Polski!

Fot. YouTube
Opublikowane 29 kwietnia 2024, 12:10
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Do PZPN miało trafić pismo od kibiców, którzy postawili jasne ultimatum. Fani grożą bojkotem przed nadchodzącym finałem Pucharu Polski.

W najbliższy czwartek odbędzie się hitowy mecz pomiędzy Pogonią Szczecin i Wisłą Kraków. Kluby zmierzą się ze sobą na Stadionie Narodowym w finale Pucharu Polski. Już kilka tygodni temu prezes krakowskiego klubu Jarosław Królewski zagroził walkowerem, jeśli kibice nie będą mogli wejść na trybuny.

W odpowiedzi Cezary Kulesza zapewnił, że jest otwarty na rozwiązanie sprawy dotyczącej zawieszenia kary, jaką Wisła otrzymała w ubiegłym sezonie. Na tym jednak nie koniec, gdyż pojawił się kolejny problem.

Kanał Sportowy przekazał, że kibice obu ekip są gotowe na bojkot. Stowarzyszenie Kibiców Pogoni Szczecin “Portowcy” miało przesłać do PZPN pismo, w którym sprzeciwia się obecności funkcjonariuszy policji w strefie przyjęcia kibiców.

– W przypadku gdy działania służby porządkowej, o których mowa w ust. 1, są nieskuteczne, organizator lub kierownik do spraw bezpieczeństwa występuje do Policji o udzielenie pomocy, niezwłocznie potwierdzając ten fakt pisemnym zgłoszeniem.

– Z posiadanych przez nas informacji, funkcjonariusze Policji mają znajdować sie w strefie kontroli Kibiców Pogoni Szczecin, od samego początku zanim przybędą pierwsi kibice, prewencyjnie, a następnie uczestniczyć w kontrolach wspólnie z przedstawicielami służby porządkowej, co stanowi oczywiste naruszenie ww. przepisu – piszą “Portowcy” cytowani przez Mateusza Borka.

Fani Pogoni oświadczyli, że nie wejdą na trybuny, jeśli funkcjonariusze policji będą znajdować się w strefie kontroli kibiców. Ponadto sympatycy Wisły Kraków zapowiedzieli podobne działania.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments