Sobota, 18 Maja, 2024

To on zastąpi Kostę Runjaicia! Znamy nowego trenera Legii Warszawa!

Fot. YouTube
Opublikowane 9 kwietnia 2024, 12:02
przez Przemek Krautz
4
2
Brak komentarzy

Legia Warszawa zwolniła Kostę Runjaicia. Od razu poznaliśmy też nazwisko nowego trenera, który poprowadzi klub ze stolicy.

Runjaić był szkoleniowcem Wojskowych od lata 2022 roku. Łącznie poprowadził Legię w 84 spotkaniach. 47 z nich zakończyło się zwycięstwem, 18 porażką i 20 remisem. W ubiegłym sezonie klub został wicemistrzem Polski, a w tych rozgrywkach awansował do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy.

Nowy trener Legii Warszawa

Ostatnie wyniki były jednak bardzo niezadowalające. Kibice nie kryli rozczarowania i w końcu klub podjął decyzję o zwolnieniu trenera. Jego miejsce zajmie Goncalo Feio, który zapewnił Motorowi Lublin awans do 1 Ligi i kilka tygodni temu rozwiązał umowę.

Portugalczyk już ponad dekadę temu pracował w Legii. Przez 3 lata szkolił wychowanków akademii, a 2 lata był analitykiem. Feio jest bardzo dobrze wspominany przez byłych podopiecznych, którzy nazywają go najlepszym trenerem z czasów juniorskich.

Nie wszyscy jednak są zadowoleni z takiej decyzji. Część kibiców uważa, że nie był to dobry ruch ze względu na kontrowersje dookoła Portugalczyka. Między innymi pokłócił się z prezesem Motoru Lublin Pawłem Tomczykiem, którego rzucił podkładką na kartki i rozciął mu łuk brwiowy.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
4
2
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments