Poniedziałek, 22 Kwietnia, 2024

“Zwolnili mnie po tygodniu, czy dwóch, bo nie było sensu” – Szpilka o treningach z Błachowiczem [WIDEO]

Fot. Artut Szpilka i Jan Błachowicz
Opublikowane 25 września 2020, 12:38
przez Przemek Krautz
0
0
2 komentarze
Fot. Artur Szpilka i Jan Błachowicz

W niedziele w godzinach porannych Jan Błachowicz zmierzy się z Dominickiem Reyesem. Jak wiadomo do najważniejszej walki w historii MMA trenował m.in. z Arturem Szpilką.

W połowie sierpnia pięściarz przekazał taką informację – „Siema słuchajcie, morda mi się cieszy, bo teraz przeczytałem, że Janek będzie prawdopodobnie walczył o pas UFC. Jones zrzekł się pasa, boi się Janka i ucieka, coś niesamowitego. A żeby było śmieszniej właśnie jadę na sparing z Jankiem, bo walczy z mańkutem jak wiecie. Cieszę się strasznie. To dla naszego sportu niesamowite wyróżnienie. Dla samych nas – Polaków. Będzie walczył Polak o pas UFC, ma realne szansę zdobyć ten pas”.

W rozmowie dla FightsportlPL Szpilka wyjawił, jak wyglądały przygotowania, w których uczestniczył wraz z Michałem Krystmanem i Danielem Omielańczukiem.

Przeczytaj również:

Joanna Jędrzejczyk zadzwoniła do Jana Błachowicza. Co miała do przekazania mistrzyni?

„Mateusz Gamrot. Zapamiętajcie to nazwisko” – Błachowicz wierzy, że Gamer to przyszły mistrz UFC

Nie chciałbym wypowiadać się w tej kwestii, czy on czuje, czy nie czuje mańkuta. Od tego byłem na tych sparingach, żeby on właśnie nie mógł nic „przeczytać” – tylko go zajeżdżałem. Cały czas byłem blisko. Nie biłem jakichś bardzo mocnych ciosów, ale biłem i… Zwolnili mnie po tygodniu czy po dwóch. Bo tak naprawdę nie było sensu w tych treningach, bo on już później nie miał siły z nimi trenować, a ja przy tym się bawiłem – relacjonuje pięściarz.

Miałem zaskakiwać go ciosami, ale to była tylko stójka. Wiadomo, to jest mój basen. Gdybym ja poszedł do jego basenu, to też tak by to wyglądało i nie miałbym siły po chwili. To jest normalne – dodał.

OBSTAW WALKĘ BŁACHOWICZA BEZ RYZYKA! PRZEGRANA = ZWROT PIENIĘDZY

Też było tak, że na chwilę ja wchodziłem, a potem Krystman i właśnie z tym Krystmanem już później Janek troszeczkę kondycyjnie zdychał. Przygotowany jest na pewno na sto procent, bo widziałem później, kiedy sparował z zawodnikami w stójce i w zapasach – i na pewno teraz jest przygotowany – Spilka zapewnia o świetnej dyspozycji Błachowicza Janek jest naprawdę przygotowany. Przede wszystkim jest mentalnie gotowy na tę walkę.

Szpilka bardzo liczy na zwycięstwo Błachowicza i jest przekonany, że nad ranem wszyscy będziemy świadkami jak Polak odbiera pas UFC.

Źródło: FightsportlPL

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments