Czwartek, 18 Kwietnia, 2024

“To ostatnia walka” – Anderson Silva kończy karierę. Wyznał, za czym będzie tęsknił najbardziej

Fot. Anderson Silva, mat. prasowe
Opublikowane 21 października 2020, 10:33
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy
Fot. Anderson Silva, mat. prasowe

Legenda światowego MMA, jeden z najlepszych zawodników w historii, ogłosił, że przed zakończeniem kariery został mu tylko jeden pojedynek.

Anderson Silva w MMA walczy od 1997 roku. Od 2006 zawodnik jest związany z UFC i w tym samym roku zdobył mistrzostwo w kategorii średniej, które następnie obronił 10 razy, tym samym ustanawiając rekord organizacji.

Pająk w swojej karierze stoczył łącznie 43 pojedynki, z tego zwycięsko zakończyły się 34 występy. Niestety od 2013 roku Silva wygrał tylko jedną walkę, jedno starcie zostało rozstrzygnięte jako no-contest, a aż sześć pojedynków zakończyło się przegraną.

Zawodnik w rozmowie z MMA Junkie potwierdził, że walka z Uriah Hallem będzie jego wyjściem do oktagonu w karierze. Pojedynek zaplanowany jest na 31 października.

To ostatnia walka. Na pewno, to jest ostatnia walka. Prawdopodobnie. Kocham ten sport. Przygotowuje mój umysł do tego. Przygotowuje się do walk przez całe życie, ale tak, to mój ostatni raz w UFC – powiedział Silva.

Myślę, że najbardziej będę tęsknił za treningiem. Przygotowywaniem mojej głowy, mojego ciała. Myślę, że to jest najważniejsze i jestem smutny, bo nie będę miał tego nigdy więcej – dodał 45-letni zawodnik. 

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO