Niedziela, 19 Maja, 2024

Hit UFC! Israel Adesanya kolejnym rywalem Jana Błachowicza!

Opublikowane 1 listopada 2020, 12:50
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy
Fot. Jan Błachowicz / Israel Adesanya
Fot. Jan Błachowicz / Israel Adesanya

Na wrześniowej gali UFC 253 Jan Błachowicz stanął do walki z Dominickiem Reyesem i znokautował go w drugiej rundzie. Tym samym zdobył pas i został mistrzem kategorii półciężkiej.

Tego samego wieczoru, w najważniejszym pojedynku gali walczył Israel Adesanya, który bez problemów pokonał Paulo Costę i obronił tytuł dywizji średniej. Na konferencji po zwycięstwie zawodnik stwierdził, że jest najlepszym półciężkim na świecie i chce to udowodnić, walcząc z Błachowiczem.

Jak się okazało, zawodnik nie rzucał słów na wiatr. Przez pewien czas zarówno Polak, jak i Nigeryjczyk zaczepiali się nawzajem i dali światu znać, że obaj są zainteresowani walką. 

Dzisiaj natomiast Dana White potwierdził, że dojdzie do hitowego pojedynku! Prezydent UFC w rozmowie z ESPN potwierdził, że spotkał się z Adesanyą, który nie jest zainteresowany walką z zawodnikami kategorii średniej, tylko starciem o pas. 

White oświadczył, że kolejnym rywalem Nigeryjczyka będzie Cieszyński Książę! Walka najprawdopodobniej odbędzie się w marcu 2021 roku, taka data pasuje obu zawodnikom. Będzie to pierwsza obrona pasa i pierwszy superfight w karierze Polaka.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO