Sobota, 13 Kwietnia, 2024

KSW 56: Grzebyk potwierdza złamanie piszczela. Przewalczył tak 5 minut! [WIDEO]

Opublikowane 15 listopada 2020, 10:40
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy
Andrzej Grzebyk
fot. KSW screenshot / Facebook

Andrzej Grzebyk na KSW 56 wchodził do klatki jako niepokonany od dziewięciu walk zawodnik. Jego rywalem był debiutujący w organizacji KSW, Litwin – Marius Žaromskis. Były dwukrotny mistrz dwóch kategorii wagowych organizacji FEN, Grzebyk, przegrał przez kontuzję, a walkę na 10 sekund przed końcem pierwszej rundy przerwał sędzia.

Podczas walki Grzebyk pechowo kopnął Litwina w kolano, mina Polaka po tym kopnięciu mówiła wszystko – złamanie, bądź mocny uraz. Andrzej pokazał ogromny charakter i serce do walki, pomimo tego, że miał złamaną nogę przewalczył pełną rundę.

Będąc na plecach cały czas kontrolował sytuację, nie dawał sobie zrobić krzywdy. Mało tego był zawodnikiem bardziej aktywnym. Sędzia wiedział, że coś jest nie tak, na 10 sekund przed końcem rundy podniósł walkę do stójki od razu przerywając pojedynek. Polak nie mógł stanąć na swojej prawej nodze.

Artur Gwóźdź po walce w trakcie wywiadu dla MMARocks wyjawił, że Grzebyk przejdzie operację i znajduje się właśnie w szpitalu. “Trudna sytuacja, co mam powiedzieć.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Fani komentują filmik, który były dwukrotny mistrz FEN dodał do sieci zaraz po walce.

Andrzej jestem pełen podziwu dla Twojej postawy. Dla mnie jesteś bohaterem gali i prawdziwym mistrzem. Życzę Ci szybkiego powrotu do zdrowia i czekam by móc dalej Cię podziwiać . Z Bogiem Andrzeju! Chylę czoła za to co dzisiaj pokazałeś – napisał jeden z komentujących.

Mówiłeś, że chcesz być legendą KSW jak Materla, ta runda była na miarę mistrza publiczności. Wracaj do zdrowia i na matę. Takimi rundami zdobywa się serca. – dodał kolejny. Setki komentarzy pod materiałem wideo z pewnością dodadzą mocnego powera Grzebykowi!

“Siema ekipa, sorry, że tak się stało. Noga się złamała. Ale uśmiech jest, nic się nie dzieje. Wracamy. Szybka rehabilitacja, szybka naprawa nogi i wracamy na matę do tego, co robimy najlepiej. Uśmiech jest, bo taki jest właśnie sport.” – powiedział kontuzjowany zawodnik po walce.

Federacja KSW udostępniła wideo, w którym widzimy jak doszło do złamania. Ból musiał być potworny.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO