Niedziela, 19 Maja, 2024

Finalista GROMDY Krystian “Tyson” K. aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 12 lat więzienia!

Fot. Krystian K., mat. prasowe
Opublikowane 18 listopada 2020, 10:33
przez Przemek Krautz
0
0
2 komentarze
Fot. Krystian K., mat. prasowe
Fot. Krystian K., mat. prasowe

Kilka dni temu informowaliśmy o zatrzymaniu utalentowanego zawodnika, który miał wystąpić w finale turnieju walk na gołe pięści GROMDA.

Jak podaje toruński dziennik “Nowości”, fighter został aresztowany na trzy miesiące za pobicie, do którego doszło 7 listopada. Krystian K. wraz z innymi kibicami Elany Toruń zaatakował młodego mężczyznę, który miał bluzę i maseczkę z herbami Zawiszy Bydgoszcz i Górnika Wałbrzych.

Prokuratura twierdzi, że cała grupa napastników, w tym “Tyson” wyruszyła do Bydgoszczy, w poszukiwaniu kibiców tamtejszej drużyny. Kiedy trafili na kibica Zawiszy, rzucili się na niego, a następnie skopali, kiedy ten leżał na ziemi.

Krystian K. wraz z grupą nieustalonych jeszcze innych mężczyzn kopał napadniętego po głowie i całym ciele, także już leżącego. Pokrzywdzony doznał złamania trzech żeber, złamania kości nosa i licznych potłuczeń – przekazała Agnieszka Adamska-Okońska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy.

Potwierdziła także, że celem ataku było zdobycie ubrań oznaczonych logotypem drużyny. Rzeczniczka również, że pobity mężczyzna został do połowy rozebrany. Napastnicy uciekli i zostawili go nieprzytomnego na środku ulicy.

Poszkodowany rozpoznał Krystiana K., który znany jest z udziału w turnieju GROMDA. Pod koniec roku miał walczyć w finale o 100 tysięcy złotych z Mateuszem “Don Diego” Kubiszynem.

Krystian K. usłyszał zarzuty rozboju, udziału w pobiciu narażającym życie i zdrowie ofiary i spowodowania tzw. średniego uszczerbku na zdrowiu. Grozi mu od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. K. został tymczasowo aresztowany.

Nadal nie wiadomo, jak potoczą się losy finału turnieju GROMDA. W mediach społecznościowych organizatorzy zapowiedzieli, że “walczą”. Co jednak ma oznaczać to stwierdzenie? Obyśmy jak najszybciej zobaczyli Tysona ponownie w akcji. Trudno dopuścić sobie przez myśl, aby zmarnować taki talent i umiejętności.

Źródło: Nowości

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments