Poniedziałek, 4 Marca, 2024

Wielki rewanż McGregor vs Poirier walką wieczoru UFC 257! Znamy datę gali

Fot. Dustin Poirier / Conor McGregor, mat. prasowe
Opublikowane 24 listopada 2020, 11:53
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy
Fot. Dustin Poirier / Conor McGregor, mat. prasowe
Fot. Dustin Poirier / Conor McGregor, mat. prasowe

Największa organizacja MMA na świecie oficjalnie potwierdziła wielkie starcie, które będzie walką wieczoru gali UFC 257.

Zawodnicy po raz pierwszy zmierzyli się na gali UFC 178 w 2014 roku. Pojedynek nie trwał długo, zaledwie minutę i 46 sekund. Tyle czasu Conor McGregor potrzebował, aby znokautować Dustina Poiriera.

Od tego czasu obaj zawodnicy przegrali tylko dwa pojedynki. Irlandczyk ma obecnie na swoim koncie 22 zwycięstwa i 4 porażki. Ostatni raz walczył na początku roku Donaldem Cerrone, którego znokautował w 40 sekund. W czerwcu fighter przeszedł na emeryturę, jednak jak udowodnił już kolejny raz, nie jest w stanie wytrzymać dłuższego czasu bez walki w oktagonie. Od pojedynku z Poirierem zwyciężył 6 pojedynków i poniósł porażki w starciu z Khabibem i Nate Diazem.

Natomiast Diamond od porażki z Irlandczykiem wygrywał 10 razy, przegrał walki z Michaelem Johnsonem oraz również z niepokonanym Khabibem. Na swoim koncie ma 26 zwycięstw, 6 przegranych oraz jedno starcie no-contest. Ostatni raz walczył w czerwcu i na punkty pokonał Dana Hookera.

Co ciekawe, UFC z początku nie chciało zorganizować walki McGregora, chodziło m.in. o możliwość stoczenia pojedynku przed publicznością, dzięki czemu gala przyniosłaby znacznie większe zyski, w związku z czym Irlandczyk i Amerykanin uznali, że mogą stoczyć pojedynek poza organizacją.

Ostatecznie jednak udało się dojść do porozumienia a walka będzie wydarzeniem wieczoru gali UFC 257, która odbędzie się 23 stycznia.

Źródło: UFC

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO