Wtorek, 23 Kwietnia, 2024

Khabib o rozmowie z Gaethje w trakcie walki – ‘Widziałem to w jego oczach. Przestał wierzyć w siebie’

Fot. Nurmagomedov – Gaethje, YouTube
Opublikowane 7 grudnia 2020, 15:11
przez Przemek Krautz
0
0
Jeden komentarz

Khabib Nurmagomedov na gali UFC 254 stoczył ostatni pojedynek w karierze. Po starciu z Justinem Gaethje ogłosił zakończenie kariery.

W stawce starciu znajdowała się mistrzowski pas w wadze lekkiej, który został u niepokonanego Dagestańczyka. W trakcie pojedynku doszło pomiędzy zawodnikami do krótkiej konwersacji.

Khabib na konferencji prasowej w Moskwie, na której zdradził, że za 100 milionów dolarów zastanowiłby się nad powrotem do UFC oraz dodał, że pracuje nad wprowadzeniem MMA na Igrzyska Olimpijskie, wyjawił także, o czym rozmawiał z rywalem.

Zawodnik wspomniał o ciosach Gaethje, które celnie trafiły w Dagestańczyka – Takim momentem, w którym zaczął się łamać, był ten, w którym zauważyłem, że włożył w te dwa uderzenia całą moc. Zapytałem go wtedy: „To wszystko? Na tyle cię stać? To była cała siła?”. W tym momencie zobaczyłem, że się odrobinę złamał. Widziałem to w jego oczach. Przestał wierzyć w siebie, w swoje uderzenia.

Zawodnik wspomniał także o sytuacji, kiedy w trakcie walki rywal odpowiedział na jego pytanie odnośnie jet lagu, gdyż Khabib w Abu Zabi pojawił się 21 dni przed pojedynkiem, a Gaethje przyleciał na miejsce zaledwie tydzień przed starciem o pas.

Gdy więc w trakcie walki zobaczyłem, że bierze głębokie wdechy, zapytałem go: „Czujesz aklimatyzację, co?”. A on odpowiedział: „Nie, nie czuję”. Pomyślałem sobie wtedy, że jesteśmy w środku walki, a on mi odpowiada? W tamtej chwili zdałem sobie sprawę, że psychologicznie zaczyna się łamać – zdradził.

Źródło: lowking.pl

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO