Sobota, 13 Kwietnia, 2024

Nagranie z krwawych walk turnieju GROMDA. Jak ‘Tyson’ i ‘Don Diego’ trafili do finału? [WIDEO]

fot. GROMDA
Opublikowane 7 grudnia 2020, 16:55
przez Przemek Krautz
0
0
7 komentarzy

Jeśli boisz się krwi i przerażają Cię bójki, gdzie nie ma żadnej kalkulacji to lepiej nie zawracaj sobie głowy. GROMDA wyznaczyła w Polsce nową drogę, jeśli chodzi o walki na gołe pięści, a pomysł Mateusza Borka i Mariusza Grabowskiego okazał się sukcesem. Już po pierwszej edycji, którą zwyciężył Krystian “Tyson” Kuźma było wiadome, że ten projekt nie może się nie udać. Teraz GROMDA udostępnia nagranie z wszystkich walk dwóch finalistów – “Tysona” z Torunia i Mateusza “Don Diego” Kubiszyna, który zwyciężył GROMDA 2.

GROMDA to walki na gołe pięści, zawodnicy spotykają się w oldschoolowym ringu o wymiarach 4 x 4 metra. Tutaj nie ma sędziów punktowych. Pojedynek trwa cztery rundy, każda z nich po dwie minuty. Co później? Rozpoczyna się piąta runda bez limitu czasowego, która trwa aż do nokautu, poddania zawodnika lub przerwania przez sędziego. Wojownicy, którzy startują w GROMDZIE zazwyczaj wolą uniknąć takiego scenariusza i chcą skończyć swoje walki jak najszybciej, aby zachowywać jak najwięcej siły do kolejnych starć.

Zobacz również:

Już 11 grudnia zobaczymy pojedynek, na który czekają wszyscy fani walk na gołe pięści w Polsce.

GROMDA 3: Tyson vs. Don Diego

Wielki finał w którym “TYSON” zmierzy się z “DON DIEGO” z pewnością będzie hitem. Zawodnicy dadzą z siebie sto procent, a że stawką walki jest aż 100 tysięcy złotych możemy spodziewać się niezłych fajerwerków.

Krystian “Tyson” Kuźma ma bogatą karierę amatorską w boksie. Stoczył około 30 walk, a jak przyznaje – “przegrał tylko kilka”. Andrzej Kostyra w wywiadzie z Kuźmą wyjawił, że wujek „Tysona” – Mirosław Kuźma to bokser, który zdobył nawet mistrzostwo Polski.

Dziennikarz zaznaczył – „miał on bardzo mocny, nokautujący prawy sierpowy, Ty też tym prawym sierpowym nokautujesz.” 

Tyson odpowiedział – „No to chyba poszło rodzinnie. Mamy coś po sobie ale tak jak mówię nie znamy się. Z całym szacunkiem oczywiście. Nie widziałem jego walk”.

Kubiszyn w pojedynku z Kuźmą nie zamierza kalkulować. – „Pęka ręka, pęka szczęka, ale sporty walki to zabawa tylko dla twardzieli” – zaznaczył “Don Diego”.

Mateusz Borek i Mariusz Grabowski o finale

„Walka zapowiada się bardzo ciekawie. „TYSON” będzie eksplozywny, energetyczny, agresywny… On cały czas czyni postępy w boksie i ma naturalną smykałkę do tego sportu. Kubiszyn to zawodnik, który pływał na głębszych wodach. Jest doświadczony, potrafi być bardzo spokojny, mądry i analityczny. Ten finał będzie się naprawdę dobrze oglądało!” – ocenia Mateusz Borek, jeden ze współzałożycieli GROMDY.

Zobacz również:

Mariusz Grabowski tłumaczy, że tutaj nie ma faworyta, ponieważ o werdykcie może zdecydować jeden cios. – „Walki na gołe pięści cały czas pokazują nam jedno. Tu nie ma faworytów, bo jeden cios może zmienić wszystko. Wiedzieliśmy to na dwóch dotychczasowych galach GROMDA i pewnie tak samo będzie na trzeciej. Nie mogę się doczekać tego finału. Tu nie będzie żadnych kalkulacji – „TYSON” i „DON DIEGO” wyjdą się bić, a zwycięzca sprawi sobie ładny prezent na święta” 

Wielu fanów zastanawiało się, czy w GROMDZIE spróbowałby się m.in. Artur Szpilka, który gościł na gali i oceniał pojedynki zawodników. Przypomnijmy, że to właśnie Szpilka dołożył swoją cegiełkę w zakontraktowaniu “Tysona” z Torunia w organizacji.  „Spróbowałbym się, wiadomo – jak każdy! Na razie mam jednak karierę bokserską i to jest dla mnie najważniejsze. Poza tym wiem, jak ciężko było wrócić po tych wszystkich operacjach”

Droga do finału GROMDY

Nagranie z walk Krystiana Kuźmy i Mateusza Kubiszyna pojawiło się na Kanale Sportowym. Przedstawiono w nim drogę do wielkiego finału GROMDY, jaką musieli przejść obaj zawodnicy.

Komentujący nagranie nie pozostawiają złudzeń – “Szacun dla zawodników.”, “Organizacja numer jeden w Polsce!”, “Ja pier***e jakie to są świry” – czytamy.

Jak się podobało i jak oceniacie całą otoczkę wokół gali? Czekamy na Wasze komentarze.

Źródło: GROMDA

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments