Środa, 24 Kwietnia, 2024

Adrien Broner usłyszał kolejny wyrok sądowy. Musi zapłacić 4 miliony dolarów odszkodowania.

fot. Screenshot YouTube
Opublikowane 10 grudnia 2020, 08:25
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Były czterokrotny mistrz świata Adrien Broner usłyszał właśnie kolejny wyrok sądowy tym razem w Las Vegas.

W zeszłym miesiącu w Ohio Broner został skazany za obrazę sądu za niezapłacenie odszkodowania w wysokości 800 000 dolarów. Wyrok ten jest powiązany z incydentem z 2018 roku, kiedy to Broner miał dokonać napaści seksualnej na kobietę w jednym z klubów nocnych. Podczas rozprawy doszło do sporych kontrowersji. O całej sytuacji przeczytasz tutaj: Bokser aresztowany za obrazę i lekceważenie sądu. Twierdził, że ma 13 dolarów, jego Instagram pokazał co innego.

Bokser został zwolniony w ciągu kilku dni i obiecał zastosować się do nakazów sądu.

Według Las Vegas Review Journal, sędzia z Las Vegas zatwierdził teraz wyrok w wysokości 4 milionów dolarów przeciwko Bronerowi.

Pozew jest powiązany z incydentem z 2017 roku, w którym Broner uderzył mężczyznę, Carlosa Gonzaleza w Las Vegas. Gonzalez twierdzi, że uderzenie pozbawiło go przytomności, ukruszyło mu ząb i spowodowało obrażenia.

Film z incydentu trafił do Internetu i szybko trafił do milionów odbiorców na całym świecie.

Gonzalez zatrudnił prawnika i złożył pozew w 2018 roku.

Podobnie jak w przypadku sprawy z Ohio, Broner wielokrotnie uchylał się od doręczenia pozwu – co skłoniło sędziego okręgowego Adriana Escobara do rozpatrzenia sprawy i wydania zaocznego wyroku.

„Kariera bokserska Bronera w zasadzie zbroiła jego ciało, którego użył do brutalnego ataku na [Gonzaleza]” – napisał adwokat Ash Ganier w dokumentach sądowych, cytowany przez Boxingscene.com

„Sam incydent był całkowicie niesprowokowany i naprawdę stanowi zagrożenie dla społeczeństwa. Wpłynęło to na codzienne życie [Gonzaleza] na wiele różnych sposobów.”

Źródło: Boxingscene.com / LVRJ

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments