Środa, 24 Kwietnia, 2024

Jan Błachowicz w TOP 15 rankingu P4P. Duże zmiany w trzech kategoriach wagowych

Trener Błachowicza o planie na walkę z Adesanyą - "Być szybszym, będąc wolniejszym"
Fot. Jan Błachowicz, UFC
Opublikowane 15 grudnia 2020, 17:13
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Jan Błachowicz to mistrz UFC i najlepszy zawodnik dywizji półciężkiej. Swoje mistrzostwo wywalczył na wrześniowej gali, kiedy to w co-main evencie UFC 253 brutalnie znokautował Dominicka Reyesa.

Polak w rankingu bez podziału na kategorie wagowe znalazł się jednak dopiero po ostatniej gali. Po UFC 257 doszło również do sporych zmian w trzech dywizjach – lekkiej, średniej i ciężkiej.

Obecnie w rankingu P4P Jan Błachowicz wskoczył na 15 miejsce. Swój awans zaliczyli również Figueiredo i Ngannou.

Aż o 4 miejsca w rankingu wagi lekkiej awansował Charles Oliveira, który w co-main evencie UFC 257 pokonał Tony’ego Fergusona. Brazylijczyk znajduje się teraz w TOP 3 dywizji 146 – 155 funtów.

Kevin Holland, który ma za sobą świetny rok, w ciągu ostatnich 7 miesięcy zwyciężył 5 walk. W ostatnim starciu po niespodziewanym nokaucie z pleców pokonał Ronaldo Souzę i awansował o 5 pozycji, obecnie zajmuje ostatnią lokatę w TOP 10 dywizji średniej.

Ciryl Gane po znokautowaniu Juniora Dos Santosa zaliczył największy awans, aż o 7 miejsc. Wcześniej znajdował się na 14 pozycji w kategorii ciężkiej. Rywal Gane’a spadł natomiast o 3 pozycje.

Źródło: UFC

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO