Wtorek, 21 Maja, 2024

Były mistrz UFC zastąpi Danę White’a?! Dustin Poirier: “Na pewno byłby znakomity, jako twarz UFC.”

Dana White o tym, ile jest warte UFC - 'To najlepszy rok jaki mieliśmy, pobiliśmy wszystkie rekordy' [WIDEO]
Fot. Dana White, YouTube
Opublikowane 11 października 2021, 19:19
przez FW
0
0
Brak komentarzy

Dustin Poirier przygotowuje się do walki na UFC 269. “The Diamond” zmierzy się z Charlesem Oliveirą o tytuł mistrzowski dywizji lekkiej. W międzyczasie fighter z Luizjany udzielił ponad godzinnego wywiadu dla Valuetainment, gdzie poruszony został temat… Emerytury Dany White’a!

Wywiad Poiriera

Dustin Poirier po raz kolejny w karierze stoczy pojedynek o pas mistrzowski. Po raz pierwszy mierzył się z Khabibem Nurmagomedovem na UFC 242. Choć sam w pewnym momencie zapiął ciasne duszenie, ostatecznie musiał uznać wyższość “Dagestańskiego Orła”. Khabib poddał “The Diamonda” w trzeciej rundzie.

W niedawnej rozmowie z Valuetainment Poirier powiedział między innymi, jak wyglądałaby jego druga walka z Nurmagomedovem. Poruszony został też temat prezydenta UFC, Dany White’a. To pod jego wodzą federacja rozrosła się do obecnych rozmiarów. White na spółkę z braćmi Fertitta odkupił organizację od poprzednich właścicieli za 2 miliony dolarów w 2001 roku. Jedyne co wtedy otrzymali, to… nazwa “UFC” oraz stary oktagon. 15 lat później William Morris Endeavour za już największą federację MMA na świecie zapłaciło 4 miliardy dolarów.

Dustin Poirier zapytany o to, ile w tym wszystkim zasługi fighterów, a ile samego Dany White’a. “The Diamond” stwierdził, że nic by nie ruszyło z miejsca bez włodarza UFC oraz wartości rozrywkowej MMA:

Jasne, że dużo w tym zasług Dany. Ma znakomite umiejętności marketingowe, wszystko przemyślał i sprawił, że jesteśmy tu, gdzie jesteśmy. Ale walki sprzedają się same, bo ludzie się tym jarają. Jest wiele zmiennych, zarówno wygrać, jak i przegrać w MMA można na różne sposoby. Ciężko o nudną walkę.

Potencjalny następca Dany White’a?!

Dustin Poirier niedawną wygraną nad Conorem McGregorem na UFC 264 umocnił swoją pozycję w federacji. Pretendent do tytułu mistrzowskiego przyznaje, że jego relacje z Daną White’em ograniczają się jedynie do czysto zawodowych. Przyznaje jednak, że jego przełożony często mówi wprost, co “The Diamond” sobie ceni:

Jest po prosty szczery. Jeśli w klatce zostawisz serce i nie będziesz walczył ostrożnie, sprowadzi cię z powrotem. Jest szczery i trzyma się swojego zdania w tej kwestii. Nie spędziłem z nim zbyt wiele czasu, poza spotkaniami w Vegas. Dobijaliśmy targu z prawnikami, tego typu sprawy. Tak, to widzieliśmy się przy okazji gal, za kulisami ucinaliśmy krótkie pogawędki. Ale tak, jest szczerym gościem.

Prezydent UFC pracuje na kontrakcie, a jego obecny wygasa 2026 roku. Ciężko sobie wyobrazić federację bez niego, White wydaje się być zawsze i wszędzie. Dustin Poirier zgadza się z tą tezą, ale uważa, że jest ktoś kto mógłby zastąpić Danę:

– Taak, ciężko będzie go zastąpić. Nie wiem… Powiedziałbym, Daniel Cormier? Ktoś, kto miał karierę w sportach walki. Nie wiem, czy zna się na sprawach biznesowych, ale na pewno byłby znakomity, jako twarz UFC.

UFC obejrzysz w STS TV za darmo! Wystarczy otworzyć konto – tutaj. STS ma prawa do transmitowania wszystkich gal UFC numerowanych i nie tylko do końca 2023 roku!

OTWÓRZ KONTO -> OGLĄDAJ GALE UFC ONLINE!

Źródło: Valuetainment

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO