Poniedziałek, 27 Maja, 2024

(VIDEO) Błachowicz o największych atutach Teixeiry i planie na walkę: “Będę walczył odważnie w stójce, bo nawet jeżeli…”

(VIDEO) Błachowicz o największych atutach Teixeiry i planie na walkę: "Będę walczył odważnie w stójce, bo nawet jeżeli..."
Fot. YouTube
Opublikowane 12 października 2021, 16:20
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Druga obrona pasa Jana Błachowicza zbliża się wielkimi krokami. Już 30 października na gali UFC 267 Cieszyński Książę powróci do oktagonu.

Tym razem mistrz UFC w kategorii półciężkiej zmierzy się z weteranem Gloverem Teixeirą. Brazylijczyk ma za sobą serię 5 zwycięstw i bez wątpienia może być jednym z najtrudniejszych rywali Polaka. Ma bowiem za sobą ogromne doświadczenie w MMA.

Największa bronią Teixeiry jest jednak jego gra parterowa i czarny pas w BJJ. Cieszyński Książę, aby być odpowiednio przygotowanym do pojedynku, trenował m.in. z takimi zawodnikami jak Gerard Łabiński czy legenda Brazylijskiego Jiu-Jitsu Braulio Estima.

Skupiliśmy się głównie na tym, żeby wyeliminować najmocniejsze strony mojego przyszłego rywala Glovera. Fajnie, bo przeanalizowaliśmy też razem kilka walk i gdzieś tam dobraliśmy rzeczy, które mogą zadziałać, które mi pasują, które jego zdaniem wejdą – powiedział Cieszyński Książę o treningach z Estimą.

Ja jestem mistrzem MMA, więc ciężko mi będzie osiągnąć taki poziom samego parteru jak Braulio czy Gerard, który mi teraz bardzo dużo pomaga, jeśli chodzi o grę parterową. Oni robią tylko to, a ja robię wszystko. Jeżeli spędzę kilka godzin w takim towarzystwie… To są małe szczegół, małe detale. Jak ułożyć rękę, jak ułożyć nadgarstek, jak się spiąć, w którym momencie. I nagle pojawia ci się tysiąc nowych możliwości – dodał.

Błachowicz w trzeciej części “Road to UFC 267” wymienił także trzy najmocniejsze elementy w walce Teixeiry. Polak wskazał doświadczenie, cardio i BJJ.

Muszę być gotowy na wszystko, bo to jest MMA. Wiadomo, walka zaczyna się w stójce, może zostać przeniesiona do parteru, nie musi. Każdy wie, że jiu-jitsu Glovera to jest jego najmocniejsza strona, poza doświadczeniem i oczywiście cardio. Muszę więc być na to gotowy, aby realizować swój plan.

Dodatkowo Cieszyński Książę zdradził, jaki ma plan na walkę. Chce toczyć pojedynek w stójce, jednak jeśli będzie trzeba, nie zamierza unikać starcia w parterze.

Jeżeli nie będę bał się jego gry parterowej, wykonam swój plan w stu procentach, czyli będę walczył odważnie w stójce, bo nawet jeżeli walka zostanie przeniesiona do parteru, nie spanikuję. Po prostu podejmę walkę w parterze, wrócę na górę i dalej będę mógł robić to, co ja chcę.

– A jeżeli bym się zamknął, bym się bał tej gry parterowej, to wtedy bym nie otworzył się w stójce i walka mogłaby wyglądać nudno, być bezpłciowa i mógłbym nawet przegrać. A tak to będę pewny swego, pewny tego, że mogę nawet z nim w parterze wygrać, co też spowoduje, że będę pewniejszy w swojej stójce, na którą oczywiście mam zamiar postawić w tej walce.

Gale UFC obejrzysz w STS TV za darmo! Wystarczy otworzyć konto – tutajSTS ma prawa do transmitowania wszystkich gal UFC numerowanych i nie tylko do końca 2023 roku!

OTWÓRZ KONTO -> OGLĄDAJ GALE UFC ONLINE!

Źródło: YouTube

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO