Poniedziałek, 27 Maja, 2024

Teixeira z uznaniem o ogromnej sile Błachowicza: “Musisz szanować moc w jego uderzeniach. Poczułeś jego pięści, poczułeś tę moc i…”

Fot. YouTube
Opublikowane 28 października 2021, 10:25
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Już ostatnie dni dzielą nas od pojedynku na szczycie kategorii półciężkiej, w którym zmierzą się mistrz Jan Błachowicz i pretendent Glover Teixeira.

“Cieszyński Książę” po raz drugi w karierze stanie do obrony mistrzowskiego pasa. Tym razem zmierzy się z weteranem, dla którego będzie to ostatnia szansa na zdobycie tytułu. Brazylijczyk to doświadczony zawodnik, który może okazać się trudniejszym rywalem, niż ostatni przeciwnicy Błachowicza.

Teixeira jest wyjątkowo wytrzymały, świetnie przygotowany kondycyjnie i przede wszystkim bardzo niebezpieczny w parterze. W tej płaszczyźnie może sprawić sporo problemów, gdyż ma na swoim koncie najwięcej poddań w dywizji półciężkiej.

W ostatnim wywiadzie dla RT MMA został zapytany co myśli o umiejętnościach parterowych Błachowicza i czy są one nieco niedocenianie. Brazylijczyk nie zastanawiając się, odpowiedział:

– [Tranksrypcja lowking.pl] Nie w moich oczach. Harowałem jak zły, przygotowując się pod jiu-jitsu Jana. Wiem, jak silny jest. Nie martwię się tym jednak. Mam najwięcej poddań w UFC. Moje jiu-jitsu jest pod MMA, jak zawsze powtarzam. Ale tak, jest wszechstronnym zawodnikiem. Dlatego jest mistrzem. Nie przejmuję się tym jednak, choć szanuję – przyznał Teixeira.

Brazylijczyk przyznał, że Błachowicz posiada również dużą siłę, której nie można zlekceważyć. Przekonał się o tym m.in. Dominick Reyes. Po znokautowaniu Amerykanina “Cieszyński Książę” zdobył pas. “Legendarną polską siłę” poznał również ostatni przeciwnik Jana:

Musisz szanować moc w jego uderzeniach i to właśnie widoczne było u Adesanyi. Nie możesz po prostu na niego ruszyć. Poczułeś jego pięści, poczułeś tę moc i… Adesanya nie chciał zaryzykować. Nie chciał ryzykować nokautu, jak to przydarzyło mu się z innym gościem w wadze średniej – przyznał Glover.

Krzyczałem wtedy do niego, żeby obalał. „Parter! Obal go!”. Kibicowałem mu w tamtej walce – dodał.

Plan transmisji UFC 267

  • Karta wstępna rozpocznie się około 16:30
    – na karcie wstępnej walka Michała Oleksiejczuka z Shamilem Gamzatovem
  • Karta główna rozpocznie się około 20:00
    – na karcie głównej walka Marcina Tybury z Alexandrem Volkovem
    – pojedynek Jana Błachowicza z Teixeirą około 22:45

Oglądaj UFC 267 <

Jan Błachowicz w gotowości przed UFC 267! Zapowiedź walki z niebezpiecznym Gloverem Teixeirą

Gala na żywo będzie transmitowana w STS TV. Jeśli nie masz jeszcze konta, wystarczy się zarejestrować tutaj.

Źródło: Lowking.pl

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO