Poniedziałek, 27 Maja, 2024

Joanna Jędrzejczyk jest przekonana, że odzyska pas UFC: “Ten moment nadejdzie. To będzie przykład tego, że…”

Joanna Jędrzejczyk jest przekonana, że odzyska pas UFC: "Ten moment nadejdzie. To będzie przykład tego, że..."
Fot. YouTube
Opublikowane 4 listopada 2021, 13:20
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Była mistrzyni UFC Joanna Jędrzejczyk jest pewna, że ponownie uda jej się dojść na sam szczyt i odzyskać utracony pas największej organizacji MMA na świecie.

JJ mistrzowski pas wagi słomkowej zdobyła już w 3 pojedynku w UFC i 9 w całej karierze. Na gali UFC 185 w 2015 roku zmierzyła się z Amerykanką Carla Esparzą, którą znokautowała w drugiej odsłonie.

Polka obroniła tytuł w kolejnych pięciu pojedynkach. Pokonała w nich Jessicę Pennę, Valerię Letourneau, Claudię Gadelhę, Karolinę Kowalkiewicz i Jessicę Andrade. Jędrzejczyk utraciła tytuł w 2017 roku, kiedy to na UFC 217 zmierzyła się z aktualną mistrzynią Rose Namajunas.

Od tamtej gali rozpoczęła się słaba seria Joanny Jędrzejczyk. Polka w ostatnich 6 walkach wygrał tylko 2 razy. Od utraty pasa trzykrotnie walczyła o tytuł UFC, jednak za każdym razem przegrywała po decyzji sędziów.

Najbliżej zwycięstwa była w ostatnim pojedynku z Zhang Weili. Starcie zakończyło się niejednogłośnym werdyktem, jednak pojedynek Polki z Chinką zostanie zapamiętany jako jedna z najlepszych walk w historii MMA.

Od ostatniej porażki w marcu 2020 roku JJ wciąż nie powróciła do oktagonu. Niedawno została nawet usunięta z rankingu, gdyż odrzuciła kolejną już ofertę złożoną przez matchmakera UFC. Polka przyznała, że chce wyłącznie dużych pojedynków i zamierza odzyskać mistrzowski tytuł.

W ostatnim wywiadzie dla portalu „Womens Health” była mistrzyni przyznała, że jest przekonana, iż prędzej czy później osiągnie swój cel. Zamierza ona udowodnić, że można “spaść z wysokiego konia” i powrócić na szczyt.

Kolejna książka chyba będzie o jeszcze większym rozkwicie i podsumowaniem tego wszystkiego. Mam nadzieję, wierzę w to, że pochwalę się w niej odzyskaniem tytułu mistrzowskiego. Chcę pokazać, że można wznieść się wysoko, można spaść z wysokiego konia, ale można zawsze wrócić.

– Ta droga już długo trwa, bo minęły 4 lata od utraty mojego tytułu mistrzowskiego, ten czas mija też przez to, że są czasy covidowe, ale ja wiem, że ten moment nadejdzie. To będzie przykład tego, że nieważne, jaka jest sytuacja w życiu – czy to jest przegrana sportowa, czy przegrana życiowa, to wymaga tylko czasu i pójścia dalej, a osiągnie się to.

Źródło: womenshealth.pl

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO