Niedziela, 19 Maja, 2024

Mateusz Gamrot o najtrudniejszym starciu w karierze: “Po tej walce wprowadziłem najwięcej zmian w…”

Gamrot rzuca wyzwanie kolejnemu zawodnikowi: "Wiesz już, jak bronić się przed zejściem do nogi? Jeśli tak, to... "
Fot. YouTube
Opublikowane 4 listopada 2021, 10:06
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Najlepszy polski zawodnik kategorii lekkiej w ostatnim wywiadzie wskazał najtrudniejszy pojedynek w swojej karierze. Po tamtej walce wprowadził wiele zmian w swoje przygotowania.

Mateusz Gamrot ma na swoim koncie 19 zwycięstw i jedną porażkę. Po serii 17 wygranych podpisał kontrakt z UFC i zadebiutował na gali w październiku 2020 roku.

Niestety w pierwszym starciu dla amerykańskiej organizacji poniósł porażkę w walce z Guramem Kutateladze po niejednogłośnej decyzji sędziów. Werdykt był sporym zaskoczeniem zarówno dla samego zawodnika, jaki i kibiców i osoby ze świata MMA, które wskazywały na zwycięstwo Polaka.

Po tamtej walce Gamrot do kolejnych pojedynków przygotowuje się w American Top Team na Florydzie, a treningi w jednym z najlepszych klubów na świecie mocno wpłynęły na byłego mistrza KSW. W następnym pojedynku znokautował Scotta Holtzmana, a w ostatnim starciu poddał Jeremy’ego Stephensa.

W ostatnim wywiadzie dla magazynu “Elle Man” Gamrot przyznał, że po najtrudniejszej walce w karierze wprowadził wiele zmian w plan treningowy, jednak nie było to przegrane starcie z Guramem Kutateladze.

Od początku mojej kariery każda kolejna walka była trudna i ciężka. Każdy rywal był mocny, przez co szybko wspinałem się w rankingach europejskich, docierając na szczyt i zdobywając dwa pasy dwóch kategorii wagowych w największej europejskiej organizacji KSW – powiedział.

Gamrot wyróżnił jednak pierwszy pojedynek z Normanem Parke. Polak zmierzył się z Irlandczykiem na gali KSW 39 i po jednogłośnej decyzji obronił mistrzowski pas. Fighterzy walczyli jeszcze dwukrotnie. Kolejne starcie zakończyło się jako no-contest, a trylogia została rozstrzygnięta na KSW 53.

Gamrot brutalnie rozbił “Stormina”, aż w końcu lekarz uznał, że trzeba przerwać pojedynek. Irlandczyk trafił do szpitala i była to jego ostatnia walka w formule MMA. Od tamtego starcia próbuje swoich sił w boksie i walczył dla takich organizacji jak FAME oraz EFM Show.

Jednak gdybym miał wybierać, to myślę, że pierwsza walka z Normanem była najtrudniejsza z wielu czynników i po tej walce wprowadziłem najwięcej zmian w swój plan treningowy.

Źródło: elleman.pl

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO