Wtorek, 21 Maja, 2024

(VIDEO) Krzysztof “Diablo” Włodarczyk zszokowany! Podczas wywiadu dowiedział się o usunięciu z rankingu EBU. Zobacz reakcję pięściarza!

fot. Twitter
Opublikowane 4 listopada 2021, 12:27
przez FW
0
0
Brak komentarzy

Były mistrz wagi cruiser Krzysztof “Diablo” Włodarczyk (59-4-1) powraca do ringu i już w sobotę zawalczy na gali GIA Challenger’s Boxing Night 3 w Nowym Sączu. Rywalem Polaka będzie Maximiliano Jorge Gomez (29-5). “Diablo”, który kilka tygodni temu obchodził okrągłe czterdzieste urodziny marzył o walce o mistrzostwo Europy. Do tego miała przybliżyć go wygrana walka z Argentyńczykiem. Pojawił się problem. Podczas wywiadu na żywo z TVP Sport pięściarz dowiedział się o tym, że został wykreślony z rankingu EBU!

Krzysztof „Diablo” Włodarczyk jest jednym z najlepszych polskich pięściarzy w historii boksu zawodowego. Ma on na swoim koncie ponad 60 pojedynków. Jest on byłym mistrzem IBF i WBC w wadze junior ciężkiej. Obecnie może się pochwalić pięcioma wygranymi z rzędu. W lipcu tego roku powrócił do startów i na KBN 16 wypunktował Vadyma Novopashyna.

Przypomnijmy, że dokładnie 19 kwietnia „Diablo” wyszedł na wolność. Pięściarz trafił do zakładu karnego, gdzie spędził ostatnie kilka miesięcy. Na początku tego roku sportowiec został zatrzymany bez prawa jazdy, za co miał odbyć 5-miesięczny wyrok. Włodarczyk wpłacił grzywnę wynoszącą około 5 tysięcy złotych, a jego kara została skrócona.

Włodarczyk, który chce się bić o mistrzostwo Europy w sobotę zawalczy w Nowym Sączu z Jorge Gomezem. Starcie to ma przybliżyć go do upragnionego celu. Pojawił się jednak problem. Podczas wywiadu dziennikarz TVP Sport przekazał pięściarzowi, że ten został usunięty z oficjalnego rankingu EBU.

Po tym, jak się dowiedział o zaistniałej sytuacji “Diablo” wręcz zamurowało.

Podejrzewam, że być może jest to związane z tym, że ostatnio wystąpiłeś na gali w lipcu, która była sankcjonowana przez PBU, które nie jest uznawane przez EBU. Chyba będzie trzeba porozmawiać z promotorem – powiedział dziennikarz Mateusz Fudala.

– No to mnie zaskoczyłeś. Trochę mnie zawiodłeś. Znaczy ja nie wiem kto kogo zawiódł chyba… Kurde, nie wiem co powiedzieć. Nie wiem co powiedzieć. Jestem niemile zaskoczony. Mam nadzieję, że jakoś sprawa się wyjaśni – odparł Włodarczyk.

Źródło: TVP Sport

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments