Piątek, 24 Maja, 2024

Największa walka w historii? Wiemy, ile Fury i Joshua mogą zarobić: “Nic nie zbliży się do tego starcia”

Fot. YouTube
Opublikowane 5 kwietnia 2024, 13:24
przez Przemek Krautz
1
1
Brak komentarzy

Przed Tysonem Furym historyczny pojedynek o miano niekwestionowanego mistrza wagi ciężkiej. Pojawiły się także plany na kolejne pojedynki.

W maju “Król Cyganów” powróci do Arabii Saudyjskiej, gdzie zmierzy się z Ołeksandrem Usykiem. Stawka jest naprawdę wysoka, gdyż będzie to najważniejsza walka wagi ciężkiej w XXI wieku. Zwycięzca pozostanie niepokonany i zunifikuje pasy WBO, IBF, WBA, IBO oraz WBC.

Sporo mówi się także o innej walce Fury’ego. Już kilka lat temu próbowano zestawić go z rodakiem Anthonym Joshuą. Nawet w ubiegłym roku Tyson nawoływał do stoczenia największego pojedynku w historii Wielkiej Brytanii.

Teraz głos zabrał Eddie Hearn promotor Joshuy. W podcaście Piersa Morgana stwierdził, że nic nie może równać się z walką Brytyjczyków, nawet legendarne starcia Muhammada Aliego z Georgem Foremanem czy Joe Frazierem.

Ta walka warta jest ponad 100 milionów funtów dla każdego z nich. Możemy mówić o Rumble in the Jungle i Thrilla in Manilla, ale nic nawet nie zbliży się do Joshua vs Fury. Dwóch największych zawodników wagi ciężkiej w historii w najważniejszym momencie tego sportu.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
1
1
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments