Niedziela, 19 Maja, 2024

(VIDEO) Franki Edgar znokautowany frontalnym kopnięciem! Efektowe zwycięstwo Marlona Very na UFC 268

Fot. Twitter
Opublikowane 7 listopada 2021, 11:38
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Na UFC 268 po raz kolejny wystąpi niegdyś mistrz kategorii lekkiej i weteran oktagonu, Frankie Edgar. Popularny “The Answer” nie ma łatwej przeszkody do pokonania, bowiem naprzeciwko stanie dużo młodszy Marlon “Chito” Vera. Czy Amerykanin zdoła wrócić na szczyt federacji?

Frankie Edgar vs Marlon Vera

Frankie Edgar na UFC 268 będzie starał się udowodnić, że mimo 40 lat na karku wciąż liczy się w UFC. “The Answer” był swego czasu mistrzem dywizji lekkiej w federacji i wygrywał z Seanem Sherkiem, czy trzykrotnie z legendarnym B.J.e’m Pennem. Co ciekawe Frankie Edgar zwyciężył także w 2013 roku z… obecnym mistrzem kategorii do 155 funtów, Charlesem Oliveirą, ponadto jest rekordzistą, jeśli chodzi o czas w oktagonie UFC: łącznie spędził w nim już 7 godzin i 41 minut! “The Answer” ostatni pojedynek przegrał bardzo szybko, bo już po 28 sekundach. Latającym kolanem załatwił go pretendent do tymczasowego tytułu mistrzowskiego kategorii koguciej, Cory Sandhagen.

Marlon Vera od dawna szukał rywala z głośnym nazwiskiem. Popularny “Chito” najpierw wyzwał Dominicka Cruza, a następnie odwiecznego rywala “Dominatora”, Urijahę Fabera. Żaden z nich nie zdecydował się jednak na powrót do startów, a koniec końców federacja zestawiła Ekwadorczyka z Frankiem Edgarem. O ile Marlon Vera ma na swoim koncie 7 porażek, o tyle ani razu nie poległ przed czasem. W ostatnich 5 walkach radził sobie bardzo różnie, bo choć potrafił przerwać perfekcyjną serię Seana O’Malleya, to poległ następnie z Jose Aldo. Jeśli “Chito” zwycięży na UFC 268, to w końcu ponownie zaliczy dwie wygrane z rzędu.

Przebieg walki

Runda 1

Marlon Vera rozpoczął z ręką na macie, jak niegdyś Jon Jones. Edgar z kolei od razu szukał obalenia, co jednak mu się nie udało. Dobry low kick w wykonaniu Chito, a The Answer krąży i szuka idealnego kąta do wyprowadzenia uderzenia. Vera podchodzi blisko, a oponent wyłapuje lewą nogę. Walka cały czas prowadzona jest jednak w stójce. W końcu jednak udaje się Amerykaninowi obalenie, Marlon Vera łapie go jednak za szyję! Zbyt lekko jednak go złapał i nie mamy gilotyny. Mamy za to The Answer z góry. Dobre krótkie łokcie wyprowadza Frankie Edgar, Ekwadorczyk pozostaje aktywny z pleców. Łokcie i krótki ciosy na głowę Edgara, ten zasypuje oponenta młotkami z góry. Vera przesunął nogi wysoko i trafił kilkoma upkickami na głowę The Answer! Ten jednak wraca do pozycji z góry i mocno dociska Chito do maty. Na koniec odsłony jeszcze poszło kopnięcie z ziemi.

Runda 2

Marlon Vera rozpoczął aktywnie, próbuje odrobić straty. Oberwał jednak serią od Edgara, a po chwili Amerykanin sprowadza Ekwadorczyka na ziemię. I ponownie kopnięcia z ziemi w wykonaniu Chito, gdy pojawiła się na nie możliwość! The Answer wciąż z góry, szuka miejsca na krótkie ciosy i łokcie. Vera udanie wykonuje przewrót w tył i wstaje na nogi. Tam od razu wywiera presję na starszym rywalu, posyła kombinacje na jego głowę. Udany front kick w jego wykonaniu, otrzymuje jednak też lewy podbrókowy. Marlon Vera dobrze złapał tajski klincz i posłał krótkie kolano na głowę Amerykanina! Frankie Edgar skraca dystans, a Ekwadorczyk posyła latające kolano! Doszło ono celu, aż zachwiało The Answer! Low kicki w odpowiedzi, a Chito spokojnie szuka swojej szansy. W stójce dużo lepiej wygląda Ekwadorczyk, trafił mocno starszego oponenta! I jeszcze kilka słów do siebie na nawzajem posłali fighterzy na zakończenie rundy!

Runda 3

Edgar zaczekał na oponenta, posłał 3 ciosy na głowę. Kombinuje The Answer, szuka ciosów na korpus i głowę. Marlon Vera wyczekuje Amerykanina i powoli zaczyna trafiać go w głowę. Kopnięcie na korpus, próba obalenia Ekwadorczyka, ale ten utrzymuje się na nogach. Posyła dobre, szybkie ciosy, gdy Frankie Edgar szuka zejścia w nogi. Chito posyła front kick na tułów, nie odchodzi przy szybkich seriach The Answer. Dużo presji w wykonaniu Ekwadorczyka, próba podejścia, ale Amerykanin łapie go za plecy! Nie mamy obalenia, a po chwili klinczu starcie wraca na środek klatki. Dobrze podchodzi do niego Edgar, ale OTRZYMUJE FRONTALNE KOPNIĘCIE I PADA NA TWARZ! MARLON VERA WYGRYWA PRZEZ KO!

Oficjalny wynik: Marlon Vera wygrywa przez KO w 3 rundzie!

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO