Poniedziałek, 27 Maja, 2024

France Football zabiera głos ws. Złotej Piłki dla Lewandowskiego! Szanse rosną!?

Fot. YouTube / Screenshot
Opublikowane 2 grudnia 2021, 12:52
przez admin
0
0
Brak komentarzy

Cały piłkarski świat zgodny jest co do tego, że w ubiegłym roku Robert Lewandowski powinien otrzymać Złotą Piłkę. France Football słyszy te głosy i ma twardy orzech do zgryzienia.

Pandemia pokrzyżowała wiele planów. Wśród nich znalazła się gala plebiscytu Złotej Piłki, którą odwołano. Bezapelacyjnie ten dziwny dla świata rok pod kątem piłkarskim należał do Roberta Lewandowskiego.

Niestety France Football zadecydowało, że odwoła plebiscyt i nie wręczy nagród. Już wtedy sporo osób uznało tę decyzję za pochopną, bo głosowanie na najlepszego piłkarza świata odbywa się zdalnie. Odwołanie gali, zatem było w pełni zrozumiałym posunięciem, ale nie przeszkadzało to w przyznaniu nagrody zwycięzcy.

Robert Lewandowski ze Złotą Piłką?

Ten rok dla Roberta Lewandowskiego również jest świetny. Polak śrubuje rekordy strzelonych bramek, ale niestety z Polską reprezentacją poszło mu znacznie gorzej. Z tego skorzystał jego największy rywal w biegu po Złotą Piłkę – Lionel Messi. Argentyńczyk ze swoją kadrą narodową wygrał Copa America. Ostatecznie to również on odebrał główną tegoroczną nagrodę na gali organizowanej przez France Football.

Na gali rozdania nagród w Paryżu Messi oświadczył, iż Robert Lewandowski również powinien dostać Złotą Piłkę za ubiegły rok. Do tych słów odniósł się w portalu sport1.de szef France Football. Teraz jednak jego jeszcze szersza wypowiedź w sprawie zaległej Złotej Piłki znalazła się w magazynie “Bild”. Wygląda na to, że Polak ma nadal spore szanse na otrzymanie tej wyjątkowej nagrody.

Pascal Ferre: Robert to nie tylko świetny piłkarz, ale także fantastyczny człowiek. Wiedział już zdecydowanie wcześniej, że nie wygra i nie wiem, ilu zawodników w takiej sytuacji, mając tego świadomość, przybyłoby na galę. A on nadal był taki miły i mądry, to było z jego strony zachowanie fair play. Następnie dodał: – Słyszałem, co powiedział Messi podczas gali. Będziemy o tym rozmawiać i wspólnie się nad tym zastanowimy. Nie mamy zamiaru spieszyć się z podjęciem decyzji i nie zamierzam teraz prognozować, ale poświęcimy trochę czasu na jej podjęcie (tłum. Interia).

Pozostaje nam czekać, aż organizatorzy gali się namyślą i miejmy nadzieję, podejmą dobrą decyzję.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments