(VIDEO) Krzysztof Piątek znów skuteczny! Tak strzelił w meczu z Hellas Verona

fot: YouTube
Opublikowane 6 marca 2022, 16:56
0
0

Fiorentina zremisowała 1:1 z Hellas Verona, a swoją bramkę w tym meczu zdobył Krzysztof Piątek. Polak zagrał 71 minut. Bartłomiej Drągowski tym razem zasiadł na ławce rezerwowych.

Polak na zdobycie bramki potrzebował zaledwie 10 minut. Z piłką pognał Jonathan Ikone i to właśnie ten zawodnik oddał strzał. Jego uderzenie zostało jednak zablokowane i futbolówka trafiła do Piątka. Polak podbił sobie piłkę i uderzył z powietrza nie do obrony!

W 20. minucie rywale Fioli zdołali wyrównać. Duża zasługa w tym defensora gospodarzy Nicoli Milenkovicia, który dopuścił się faulu w polu karnym. Do jedenastki podszedł Gianluca Caprari i zamienił ją na bramkę.

Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy Hellas mogło jeszcze wyjść na prowadzenie. Strzał Kevina Lasagny świetnie wybronił jednak Pietro Terracciano.

Po zmianie stron to Fiorentina przejęła inicjatywę i była bliższa ponownego wyjścia na prowadzenie. Najpierw groźnie strzelał Lucas Torreira, a następnie swoich sił spróbował Krzysztof Piątek. Polak uderzył jednak nad poprzeczką.

Piątek został zmieniony w 71. minucie spotkania. W jego miejsce na boisko pojawił się Nicolas Gonzalez. Wynik meczu nie uległ już jednak zmianie.

Fiorentina nadal utrzymuje się na ósmym miejscu w Serie A. Do siódmego Lazio traci obecnie trzy punkty.

Fiorentina – Hellas Verona 1:1 (1:1)
Bramki: 10′ Piątek – 20′ Caprari (kar.)

Trafienie Krzysztofa Piątka:

Fiorentina w kolejnej kolejce ponownie zagra na własnym obiekcie. Rywalem zespołu Krzysztofa Piątka będzie Bologna. Hellas Verona zagra natomiast z SSC Napoli.