(VIDEO) Raków z awansem! Puchar Polski jednak nie dla Legii Warszawa!

Opublikowane 6 kwietnia 2022, 19:56
0
0

Raków Częstochowa wygrał 1:0 z Legią Warszawa i zamelduje się w majowym finale Pucharu Polski. O końcowym wyniku zadecydowała bramka zdobyta na samym początku spotkania. Oto skrót spotkania Raków – Legia.

Raków Częstochowa – Legia Warszawa składy:

Stadion w Częstochowie mimo środka tygodnia wypełnił się niemalże w całości. Nie zabrakło również licznej delegacji sympatyków Legii Warszawa.

Z “wysokiego C” mecz zaczęli gospodarze. Raków na prowadzenie już w 5. minucie spotkania wyprowadził Mateusz Wdowiak. Pomocnik z Częstochowy wykorzystał dogranie z rzutu wolnego przez Iviego Lopeza.

Chwilę później ponownie zawrzało pod bramką Legii. Wdowiak odnalazł Sebastiana Musiolika, a tego przed zdobyciem bramki powstrzymał Richard Strebinger. Dobitka wykonana przez Fabio Sturgeona była już niecelna.

W drugim i trzecim kwadransie spotkania mecz rozgrywał się głównie w środku boiska. Dopiero w 45. minucie kibice oglądali kolejną groźną okazję w wykonaniu graczy Rakowa. Giannis Papanikolaou uderzył z półwoleja, a posłana przez niego futbolówka odbiła się jeszcze od nóg Wieteski. Czujny Strebinger zdołał jednak zainterweniować.

W 52. minucie Raków ponownie stanął przed szansą na zdobycie bramki. Fabio Sturgeon, dorzucał piłkę z lewej flanki, a posłaną przez niego futbolówkę trącił Wieteska. Niewiele brakowało, a defensor Wojskowych zmyliłby Strebingera. Golkiper w ostatniej chwili zdołał zainterweniować.

Chwilę później na bramkę Legii dwukrotnie uderzał Ivi Lopez. Hiszpan najpierw niecelnie strzelał po podaniu Bena Ledermana, a za drugim razem co prawda wpakował futbolówkę do siatki, lecz wcześniej uczestniczący w akcji Vladislavs Gutkovskis był na pozycji spalonej.

W 74. minucie Artur Jędrzejczyk dopuścił się faulu na skraju pola karnego. Rzut wolny z 17. metra egzekwował Ivi Lopez. Hiszpan huknął minimalnie nad poprzeczką. Kilka sekund później przed jedną z nielicznych okazji stanęła także Legia Warszawa. Mattias Johansson zacentrował futbolówkę do Benjamina Verbicia, a ten w dogodnej sytuacji posłał piłkę nad bramką!

Gol Mateusza Wdowiaka:

Raków Częstochowa – Legia Warszawa 1:0 (1:0)
Bramki: 5′ Wdowiak

Raków Częstochowa w finale Pucharu Polski zmierzy się z Lechem Poznań, który wczoraj wygrał swój pojedynek. Mecz odbędzie się 2 maja na Stadionie Narodowym.