(VIDEO) Maciej Skorża przed meczem z Legią: „Możemy w nim wygrać coś więcej niż tylko 3 punkty”.

fot: YouTube
Opublikowane 8 kwietnia 2022, 15:01
przez Jakub Barabasz
0
0
Brak komentarzy

Już w sobotę 9 kwietnia dojdzie do niezwykle wyczekiwanego przez fanów pojedynku Lech Poznań – Legia Warszawa. To piłkarskie widowisko będzie śledzić ponad 40 tysięcy widzów, którzy wypełnią stadion przy Bułgarskiej. Trener Maciej Skorża odpowiedział na pytania dziennikarzy oraz przybliżył nastroje jakie panują w zespole przed meczem z Legią.

Trener Kolejorza Maciej Skorża odniósł się do oceny skali trudności pojedynku z Legią.

„Skala trudności jest bardzo wysoka, ale my musimy wygrywać bez względu na to, kto stanie na naszej drodze. Jutro w sferze mentalnej obie drużyny będą maksymalnie umotywowane, ale to my musimy być bardziej zdeterminowani. Tylko zwycięstwo pozwoli nam walczyć o Mistrzostwo Polski. W takiej sytuacji trudno o lepszą motywację. Dział analiz zwrócił mi uwagę na Legię, która do Poznania często przyjeżdżała bardziej wycofana. W sobotę także może tak być, na pewno zdarzą się jednak sytuacje, w których będziemy musieli wyjść spod pressingu. Na każdą sytuację będziemy przygotowani” – przyznał.

Nie zabrakło także kilku słów w stronę kibiców. Skorża w żaden sposób nie zamierza lekceważyć Wojskowych, którzy jak sam przyznał, cały czas mają szansę na grę w europejskich pucharach.

„Każde zwycięstwo przy Bułgarskiej przy pełnym stadionie to dla nas coś wyjątkowego. W szatni też bardzo tego chcemy, wygrana z Legią byłaby przedłużeniem zwycięskiej serii, która by nas wzmocniła. W tym meczu możemy wygrać coś więcej niż tylko 3 punkty.

„Kolejny raz liczymy na gorące wsparcie trybun, nasi kibice potrafią stworzyć fanatyczną atmosferę i bardzo nam pomóc. Legia ma realne szanse na grę w pucharach, ma 8 punktów straty a do zdobycia jest jeszcze 21 punktów. Znając charakter piłkarzy Legii czy Aleksandara Vukovicia rywal na pewno będzie zmotywowany. Porażka Legii z Rakowem podkręciła skalę trudności, motywacja zawodników będzie na dużym poziomie. Obie drużyny mają nóż na gardle i obie będą starały się wygrać” – stwierdził szkoleniowiec Lecha.

Trener wypowiedział się również na temat ostatniej dyspozycji Legii, a także wrócił do pucharowych potyczek, które miały miejsce w zeszły wtorek i środę.

„Legia w spotkaniu z Lechią rozegrała najlepszy mecz w tym roku. Grała agresywnie, wysoko presowałą, świetnie wyglądała w fazach przejściowych. Musimy być gotowi na Legię, musimy narzucić jej swoje warunki i stworzyć tyle sytuacji, by wygrać ten mecz. Doba więcej na regenerację Rakowa przed meczem z nami miała znaczenie. Teraz też może to mieć znaczenie, ale Legia na pewno nie jest w kryzysie” – mówił Maciej Skorża.

Szkoleniowiec skomentował także sytuację kadrową, która jego zdaniem prezentuje się obecnie bardzo dobrze.

„Dawno nie było tak dobrej sytuacji kadrowej. Wszyscy zawodnicy poza Bartoszem Salamonem i Arturem Sobiechem wrócili do pełni sił. Serce mi się radowało, gdy widziałem na treningu, jak wszyscy biegają i walczą. Z Michałem Skórasiem i Filipem Marchwińskim wszystko jest w porządku. Są gotowi do gry, nawet do gry od pierwszej minuty” – zakończył.

Pełny zapis konferencji Macieja Skorży:

Mecz Lech Poznań – Legia Warszawa zostanie rozegrany w sobotę 9 kwietnia. Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 17:30. O spotkaniu wypowiedział się już także trener Legii Aleksandar Vuković. TUTAJ przeczytasz co miał do powiedzenia na przedmeczowej konferencji.

Źródło: YouTube

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments