(VIDEO) Raków spełnił swój obowiązek! Górnik Łęczna wraca bez punktów

Opublikowane 24 kwietnia 2022, 16:57
0
0

Raków Częstochowa wygrał 2:1 z Górnikiem Łęczna i zatrzymał u siebie komplet punktów. Podopieczni Marka Papszuna pozostają liderami Ekstraklasy.

Raków Częstochowa – Górnik Łęczna wyjściowe składy:

Kibice na pierwszą bramkę musieli poczekać aż do 32. minuty spotkania. Wtedy Milan Rundić wrzucił piłkę w pole karne Górnika, a tam do futbolówki dopadł Ivi Lopez, który na raty wbił ją do siatki przyjezdnych.

W 40. minucie było już 2:0. Raków rozegrał na krótko rzut rożny, a Ivi Lopez wpadł w pole karne, gdzie wyłożył piłkę Giannisowi Papanikolaou. Strzał Greka został wybroniony przez Gostomskiego, ale do futbolówki dopadł jeszcze Tomas Petrasek, który w ten sposób uświetnił swój jubileuszowy 150. występ w Rakowie.

Jeszcze przed przerwą gospodarze mogli wbić trzecią bramkę. Patryk Kun poszukał górną piłką Tomasa Petraska, a ten główkował jedynie w poprzeczkę!

Po zmianie stron Raków nadal kontrolował przebieg spotkania. Dogodne okazje do podwyższenia rezultatu mieli Deian Sorescu oraz Vladislavs Gutkovskis. Ten pierwszy pomylił się z około czternastu metrów. Łotysz uderzał z bliższa, bo z piątego metra, lecz także zrobił to niecelnie.

Swojej okazji nie wykorzystał także Ivi Lopez, który po wrzutce Mateusza Wdowiaka uderzył tuż obok słupka. To zemściło się na graczach Rakowa, którzy w 71. minucie byli zmuszeni wyciągać piłkę z własnej bramki. Damian Gąska obsłużył podaniem Jasona Eyengę-Lokilo, a ten zdołał pokonać Kovacevivia.

Raków Częstochowa – Górnik Łęczna 2:0 (2:0)
Bramki: 32′ Ivi López, 40′ Petrasek

Bramka Iviego Lopeza:

Raków 2 maja zagra z Lechem Poznań w finale Pucharu Polski. Górnik Łęczna rozegrał już swój mecz 31. kolejki więc w najbliższym tygodniu nie będzie rozgrywał spotkania ligowego. Podopieczni Marcina Prasoła zagrają dopiero 9 maja, a ich przeciwnikiem będzie Termalica Nieciecza.