Sobota, 13 Kwietnia, 2024

(VIDEO) Leon Edwards NOKAUTUJE Kamaru Usmana! “Nigeryjski Koszmar” poskromiony!

Opublikowane 21 sierpnia 2022, 07:01
przez Jakub Hryniewicz
0
0
Brak komentarzy

W Salt Lake City zobaczyliśmy kolejną obronę pasa mistrzowskiego w wykonaniu Kamaru Usmana. “Nigeryjski Koszmar” spotkał się na UFC 278 z Leonem Edwardsem.

Ciężko w dzisiejszych czasach o wyzwanie dla Kamaru Usmana. Nigeryjczyk całkowicie zdominował dywizję półśrednią od czasu wygrania programu The Ultimate Fighter w 2015 roku. “The Nigerian Nightmare” rozpoczął marsz po koronę dywizji pokonując dzisiejszego oponenta, Leona Edwardsa. W ostatnich pojedynkach dominował i kończył Jorge Masvidala, znokautował Gilberta Burnsa i po raz kolejny pokonał przez decyzję Colby’ego Covingtona.

Porażka z Usmanem była dla Leona Edwardsa trzecią w karierze. To po niej Anglik znalazł się na znakomitej fali aż dziesięciu walk bez porażki, z których 9 skończyło się jego wygranymi. Ostatnią z nich był Nate Diaz, którego popularny “Rocky” obijał przez cały pojedynek. Wcześniej Edwards miał długą przerwę od występów, co jednak przed UFC 278 nazwał szczęściem w nieszczęściu podkreślając, że poprawił wiele umiejętności i czuje, że to idealny moment na detronizację dominatora wagi półśredniej.

Kamaru Usman vs. Leon Edwards – relacja z walki

Runda 1

Edwards próbuje zacząć kopnięciem, szybko wyłapana noga przez Usmana. Mistrz w dystansie, wyczekuje ataków pretendenta, który chce okopać wykroczną nogę Nigeryjczyka. Rusza po obalenie Kamaru Usman, wraca na nogi Anglik, ale zaraz ląduje na plecach. Powrót do stójki, “Nigeryjski Koszmar” za plecami “Rocky’ego”. Odwraca sytuację Edwards i podcina mistrza! Pełny dosiad i szuka sposobu na obijanie rywala Anglik. Wchodzi za plecy i zapina trójkąt mocno trzymając championa! Szuka naciskówki Edwards, Usman dobrze się broni. Uderzają się nawzajem fighterzy do końca przegranej przez Nigeryjczyka odsłony!

Runda 2

Usman od razu zaczyna wywierać presję. Mocne wymiany z obu stron, mistrz idzie w klamrę. na siatce. Edwards zrywa uścisk, ale obrywa serią ciosów na brzuch. Nigeryjczyk bardzo mocno obija zarówno głowę, jak i właśnie korpus Anglika! “Rocky” atakuje kopnięciem na kolano, ale zaraz wsadza palec w oko championa. Kopnięcia na nogi z obu stron, Dobry lewy prosty w wykonaniu Nigeryjczyka. Edwards szuka uderzeń, dobrze kontruje kolanem na brzuch. Usman trafia prawym i znów wchodzi w klincz na siatce. Dobrze broni się Anglik i rusza po sprowadzenie, ale bardzo nieudane. Szuka Anakondy Kamaru Usman, ale zbyt płytko założył duszenie. Wracają na nogi zawodnicy i mocne ciosy lecą z obu stron, choć więcej od Nigeryjczyka, który jeszcze na koniec odsłony obala przeciwnika i atakuje łokciami.

Runda 3

Szuka wysokiego kopnięcia Leon Edwards. Mocne ciosy po obu stronach, wyłapuje nogę pretendenta mistrz wagi półśredniej. Usman pozwala przeciwnikowi wstać i trzyma klincz za plecami. Edwardsowi udaje się zerwać klamrę i atakuje łokciem. Nigeryjczyk jednak dobrze i mocno trafia Anglika na siatce i znów go przewraca. Szuka wejścia za plecy pretendenta i punktuje krótkimi ciosami. Kamaru Usman zmienia pozycję i zdawał się szukać gilotyny. Odpuszcza mistrz i wyprowadza jeszcze 4 celne ciosy.

Runda 4

Atakuje Leon Edwards, szuka mocnego ciosu, ale dobrze unika i kontruje go “Nigeryjski Koszmar”. Poszukał klamry “Rocky” i utrzymuje plecy Nigeryjczyka! Odpuszcza w ońcu Anglik, a Usman ucieka, trafia i z łatwością obala pretendenta! Wyprowadza uderzenia z góry Usman, lecą pięści na żebra i łokcie na głowę. Skręca się Edwards, ale wciąż pełna kontrola mistrza. Odpuścił klamrę zza pleców champion, by uniknąć ciosu i ponownie obalić oponenta! Znów odpuszcza Usman i zasypuje pretendenta salwą ciosów na koniec rundy!

Runda 5

Atakuje Usman prostym, szuka tajskiego klinczu i kolan na głowę Anglik. Krąży jak drapieżnik za swoją ofiarą mistrz wagi półśredniej, skraca dystans i wyprowadza serię uderzeń na brzuch i głowę. Nieudana próba obalenia w wykonaniu Nigeryjczyka. Kopnięcia ze strony Edwardsa, kombinacja na głowę i kolejny middle kick ląduje w okolicach krocza. Usman wraca i od razu kopie przeciwnika w tułów. Posyła niesamowity high kick Leon Edwards i NOKAUTUJE KAMARU USMANA!

Oficjalny wynik: Leon Edwards wygrywa przez KO w 5. rundzie!

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO