Środa, 24 Kwietnia, 2024

(VIDEO) Mateusz Rębecki udusił większego rywala! “Chińczyk” trafił do UFC!

Źródło: screenshot YouTube/Twitter
fot. YouTube/Twitter
Opublikowane 31 sierpnia 2022, 08:41
przez Jakub Hryniewicz
0
0
Brak komentarzy

Mateusz Rębecki zaliczył świetny występ na Dana White’s Contender Series, czym zaimponował prezydentowi największej federacji MMA na świecie.

Słynący z kapitalnego brazylijskiego jiu-jitsu Mateusz Rębecki otrzymał w końcu szansę wywalczenia kontraktu w UFC. Popularny “Chińczyk” wystąpił w szóstym odcinku obecnego sezonu programu Dana White’s Contender Series.

Jego rywalem był sporo wyższy Rodrigo Lidio. Brazylijczyk już w pierwszych sekundach trafił mistrza wagi lekkiej FEN wysokim kopnięciem, ale po Rębeckim nie było widać żadnego efektu wstrząśnięcia.

Mateusz natychmiast przeszedł do kontrofensywy i sprowadził przeciwnika na matę. Ten szybko zdołał wrócić na nogi, jednak przy drugim tyle szczęścia już nie miał. “Chińczyk” wypracował sobie pozycję boczną, z której założył duszenie zza pleców na skręcającym się rywalu. Reakcja Dany White’a wiele zdradzała!

Prezydent największej federacji MMA na świecie był zachwycony występem mistrza FEN kategorii lekkiej, o czym powiedział podczas wręczania kontraktu:

– Dałem mu przydomek “Rę-beastie” (tłum. “Re-bestyjka”). Ten gość jest totalnym brutalem! Jest bardzo silny, niesamowity twardziel. Udusić kogoś tak, jak on to zrobił…

To obalenie – Rodrigo ważył dziś jakieś 185 funtów. Fajnie będzie oglądać tego gościa, nie mogę się doczekać, co pokaże w UFC.

Tym samym Mateusz Rębecki został kolejnym Polakiem w kategorii lekkiej największej federacji MMA na świecie!

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO