Środa, 24 Kwietnia, 2024

Dricus Du Plessis wskoczy do walki wieczoru? Były mistrz KSW chce uratować galę UFC!

Źródło: screenshot YouTube
fot. YouTube
Opublikowane 1 września 2022, 09:10
przez Jakub Hryniewicz
0
0
Brak komentarzy

Były mistrz KSW, Dricus Du Plessis, chce wskoczyć do walki wieczoru! Południowoafrykański zawodnik zaproponował swoją osobę na zastępstwo za Seana Stricklanda!

Niestety, ale zaplanowana walka wieczoru UFC Vegas 62 z udziałem wspomnianego “Tarzana” nie dojdzie do skutku. Amerykanin miał się zmierzyć z ostatnim pretendentem do pasa wagi średniej – Jaredem Cannonierem.

Przyczyną wycofania się Stricklanda jest kontuzja prawego palca wskazującego. Fighter rozciął go na zębie jednego ze sparingpartnerów i wdało się zakażenie. “Tarzan” chciał na UFC Vegas 62 odbudować się po porażce przez brutalne KO z rąk Alexa Pereiry.

Tym samym “The Killa Gorilla” ostał się bez przeciwnika na walkę wieczoru. Zawodnik, który nie miał najmniejszych szans z Israelem Adesanyą i przegrał jednogłośną decyzją sędziów oczekuje na kolejnego oponenta, którego zaproponuje mu federacja.

Swoją osobę zaoferował Dricus Du Plessis. Były mistrz KSW w wadze półśredniej pozostaje niepokonany w największej federacji MMA na świecie i szuka kolejnych wyzwań. Nie zapomniał też o sytuacji sprzed kilku miesięcy i wbił szpilkę w Kelvina Gasteluma.

Absolutnie, wyszedłbym na walkę z Jaredem Cannonierem, ale widzieliśmy co się stało, gdy zrezygnowałem ze swojego pojedynku by Kelvin Gastelum mógł wystąpić. Tak, czy siak, coś bardzo ekscytującego na mnie czeka.

Sytuacja, o któej wspomina Du Plessis miała miejsce przed UFC 273. Z powodu problemów z wizą z karty walk wypadł rywal Gasteluma, Nassoourdine Imanov. Południowoafrykański zawodnik miał zmierzyć się na tej gali z Anthonym Hernandezem, jednak wolał cięższe wyzwanie, jakim niewątpliwie jest Kelvin. Ten tymczasem na kilka dni przed UFC 273 wycofał się z powodu kontuzji. Popularny “Stillknocks” nie potrafił w to uwierzyć i cały czas zarzuca Amerykaninowi kłamstwo.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO