wtorek, 27 września, 2022
Strona głównaUFC(VIDEO) Kopnięcie na wątrobę Z PLECÓW odcina Chiasson! Irene Aldana wygrywa przez...

(VIDEO) Kopnięcie na wątrobę Z PLECÓW odcina Chiasson! Irene Aldana wygrywa przez TKO!

W karcie głównej odbyło się również starcie kobiet. Na UFC 279 odbył się pojedynek w umownym limicie do 140. funtów Irene Aldana vs. Macy Chiasson.

-> Obstaw i oglądaj UFC 279 ZA DARMO!

34-letnia Aldana w końcu zaczęła sobie wyrabiać imię w UFC. Meksykanka występuje w federacji od 2016 roku, jednak dwa pierwsze starcia przegrała przez decyzję. Później przyszły trzy wiktorie z rzędu, aż Irene nie natknęła się na Raquel Pennington. Aldana zdołała wrócić jednak na nogi i pokonała dwie kolejne przeciwniczki. Po porażce z Holy Holm przyszła jednak wygrana już w pierwszej odsłonie z Yaną Kunitskayą.

Rywalką Irene Aldany na UFC 279 była Macy Chiasson. Amerykanka znakomicie radzi sobie w federacji biorąc pod uwagę doświadczenie, z jakim weszła. Obecna 31-latka rozpoczęła zmagania w UFC z rekordem 2-0 i dopiero w szóstej walce zaliczyła porażkę. Chiasson powróciła niedawno na ścieżkę zwycięstw po tym, jak niejednogłośną decyzją pokonała Normę Dumont. Wcześniej jednak, podobnie jak dzisiejsza rywalka, przegrała z Raquel Pennington.

Irene Aldana vs. Macy Chiasson – RELACJA

Runda 1

Chiasson rozpoczęła na wstecznym, ewidentnie czekała, aż rywalka podejdzie. Próbowała kąsać prostym, posłała też niecelne wysokie kopnięcie. Aldana szukała skrócenia dystansu, ale oponentka dobrze trafiała w kontrze. Ruszyła po obalenie Amerykanka, przeciwniczka dobrze się wybroniła. Irene Aldana zaatakowała krótkimi sierpami, dobre kilka sekund w jej wykonaniu. Macy Chiasson wyprowadziła kilka celnych low kicków. Aldana bardzo mocno trafiła prawym! Mocnym kopnięciem odpowiada przeciwniczka, ale była mniej celna. Ruszyła po sprowadzenie Amerykanka, ale Meksykanka odwraca sytuację! Pierwsza próba balachy nieudana, ale cały czas w świetnej pozycji Irene Aldana. Niestety nie udało jej się skończyć Chiasson w tej odsłonie.

Runda 2

Tym razem znów Amerykanka obaliła i walka toczyła się w parterze. Aldana szukała przetoczenia i poddania, ale Chiasson dobrze trzymała trójkąt nogami za plecami i posyłała bardzo mocne łokcie. Próba duszenia w wykonaniu Chiasson i kolejne łokcie na głowę Aldany. Szukała skręcenia się Meksykanka, ale bardzo mocno kontrolowała ją rywalka, która pewnie wygrała tę odsłonę.

Runda 3

Amerykanka zdecydowanie agresywniejsza napędzona poprzednią odsłoną. Próba obalenia jednak fatalna w jej wykonaniu. Trafia prawym Aldana, ale Chiasson dobrze wyczuwa dystans i odsuwa się od oponentki. Próbuje lewego overhandu, ale dopiero sierp trafia Meksykankę. Obala Amerykanka i blisko trójkąta nogami Aldana. Chiasson obrywa od przeciwniczki upkickiem w wątrobę i pada z bólu!

Oficjalny werdykt: Irene Aldana wygrywa przez TKO w 3. rundzie!

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!
Jakub Hryniewicz
Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

Pasut o „Nitrozyniaku”: „Kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie. Za...

0
W co-main evencie gali FAME 16 dojdzie do interesującego starcia. Robert "Sutonator" Pasut zmierzy się z Jackiem Murańskim. Ten pojedynek wzbudza największe emocje u Arkadiusza Tańculi i Tomasza "Szalonego Reportera" Matysiaka, którzy liczyli, że nikt nie weźmie walki z "Muranem".