Środa, 19 Czerwca, 2024

HIT na koniec roku! Znamy rywala i datę kolejnej walki Jana Błachowicza!

Fot. YouTube
Opublikowane 5 października 2022, 08:33
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Kolejny rywal Jana Błachowicza zdradził termin pojedynku z byłym mistrzem kategorii półciężkiej. Tym razem nie może być inaczej i walka musi być eliminatorem do starcia o tytuł.

“Cieszyński Książę” ostatnie starcie stoczył w maju. Zmierzył się wówczas z Aleksandarem Rakiciem. Już wtedy mówiło się, że będzie to eliminator do mistrzowskiego starcia. Niestety pojedynek zakończyła kontuzja i pojawiło się sporo wątpliwości.

Najpierw nowy mistrz Jiri Prochazka sam przyznał, że chciałby zmierzyć się z Błachowiczem. Szybko jednak zmienił zdanie i stwierdził, że chce dać rewanż Gloverowi Teixeirze, które pokonał kilkadziesiąt sekund przed końcem ostatniej rundy.

Błachowicz próbował przekonać Prochazkę do walki, a w międzyczasie do rozmowy dołączył Rosjanin, który także chce bić się o mistrzowski pas. To właśnie on będzie kolejnym przeciwnikiem Polaka. Tym razem zwycięzca zestawienia z całą pewnością zostanie kolejnym kandydatem do walki o pas UFC.

Znamy rywala i datę walki Jana Błachowicza!

Przed Błachowiczem wielkie wyzwanie, gdyż Magomed Ankalaev to bardzo mocny przeciwnik. W UFC przegrał jedynie w debiucie, po czym zaliczył serię 9 zwycięstw, w tym 5 przed czasem. Pokonał takich rywali z rankingu dywizji, jak NIkita Krylov, Volkan Oezdemir, Thiago Santos czy Anthony Smith i aktualnie zajmuje 3 miejsce za Błachowiczem, którego wyprzedza jedynie Teixeira.

O walce mówiło się już od dłuższego czasu, jednak nikt wcześniej nie potwierdził zestawienia, ani nie podał daty starcia. Termin termin zdradził sam Ankalaev. Fighterzy wejdą do oktagonu jeszcze w tym roku i staną naprzeciwko siebie 10 grudnia podczas gali UFC 282.

Ankalaev sam przyznał, że otrzymał potwierdzenie od organizacji, ale kontrakty nie został jeszcze podpisane. Wydarzenie ma odbyć się na gali w Las Vegas.

– [Transkrypcja lowking.pl] Wczoraj otrzymałem wiadomość, że walka z Janem Błachowiczem została potwierdzona. Kontrakty nie zostały podpisane, ale jest werbalna zgoda na walkę 10 grudnia. To będzie eliminator. Gala z moim udziałem najprawdopodobniej odbędzie się w Las Vegas.

Źródło: lowking.pl

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO