Niedziela, 23 Czerwca, 2024

Ogromne wsparcie dla Mateusza Gamrota! “Jesteś stworzony do wielkich rzeczy”

Źródło: screenshot YouTube/Instagram
fot. YouTube/Instagram
Opublikowane 23 października 2022, 11:00
przez Jakub Hryniewicz
0
0
Brak komentarzy

Mateusz Gamrot przegrał wczorajszego wieczoru na UFC 280 po ciężkiej przeprawie z Beneilem Dariushem. Polak mógł liczyć na ogromne wsparcie po walce.

To była jedna z najważniejszych walk w karierze Mateusza Gamrota. Polski lekki po wygranej nad Armanem Tsarukyanem sprzed kilku miesięcy wszedł do TOP 10 kategorii lekkiej, która uchodzi za najbardziej naszpikowaną gwiazdami w UFC.

Polak otrzymał wielką szansę mierząc się z prawdziwym weteranem oktagonu, Beneilem Dariushem w karcie głównej UFC 280, które miało miejsce w Abu Zabi. “Gamer” przez całą walkę uporczywie szukał sprowadzeń, sporo kiwał i niejednokrotnie trafił Amerykanina.

To jednak “Darek”, jak nazywał oponenta Mateusz, okazał się być lepszy. Według statystyk federacji Kudowianin odczuł aż 67 uderzeń, podczas gdy sam celny był w 38. próbach. Do tego “Gamer” wylądował na deskach po jednej z bomb rywala. Koniec końców arbitrzy orzekli jednogłośną wygraną Dariusha.

O ile Gamrot nie jest zadowolony z rezultatu, o tyle na pocieszenie zostaje mu fakt, iż jego walka z Amerykaninem zachwyciła publiczność. Tuż po werdykcie w social mediach posypały się słowa wsparcia dla polskiego zawodnika.

To dopiero początek. Mateusz Gamrot będzie mistrzem UFC – napisał komentujący walkę Kudowianina Łukasz “Juras” Jurkowski.

To nie porażka, tylko lekcja. Wracasz po nich silniejszy, więc top tylko kwestią czasu. Jesteś kotem i przyciągasz tłumy. – dodał dziennikarz Kanału Sportowego, Maciej Turski.

Kilka słów od siebie do “Gamera” skierowali też byli championi federacji znad Wisły – Jan Błachowicz i Joanna Jędrzejczyk. “Cieszyński Książę” pogratulował świetnego starcia obojgu lekkim.

Co za walka, Beneila Dariusha i Mateusza Gamrota. Wrócisz silniejszy, “Gamer”. Jesteś stworzony do wielkich rzeczy.

“JJ” skorzystała z możliwości i przyleciała do Abu Zabi i z bliskiej odległości oglądała pojedynek Gamrot vs. Dariush. Była królowa dywizji słomkowej szybko napisała pocieszające słowa na Instagramie:

MATI! Nie muszę Ci tłumaczyć… Niewielu doszło tak wysoko, a uwierz mi, że to dopiero początek #głowadogóry

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO