Środa, 12 Czerwca, 2024

Tylko jeden sędzia widział walkę inaczej! Tak wyglądały karty punktowe po przegranej Gamrota

Fot. YouTube
Opublikowane 23 października 2022, 10:56
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Za nami gala UFC 280, podczas której do klatki powrócił Mateusz Gamrot. Niestety, tym razem Polak przegrał z bardzo mocnym rywalem.

Pojedynki w Azji przynoszą Polakom dużego pecha. W Abu Zhabi “Gamer” odniósł pierwszą porażkę w karierze po bardzo bliskiej i według wielu kontrowersyjnej decyzji. Tam też swój pas stracił Jan Błachowicz, natomiast Joanna Jędrzejczyk zakończyła karierę po porażce w Singapurze.

Tak wyglądały karty punktowe

Tym razem amerykańska organizacja powróciła do Abu Zhabi, gdzie Gamrot stanął do walki z Beneilem Dariushem. Był to bardzo ważny pojedynek, a zwycięzca zaliczy awans do top 5 kategorii lekkiej i będzie o krok od walki o mistrzowski tytuł.

Pojedynek tak, jak mogliśmy się spodziewać, odbył się na pełnym dystansie. Polak przez trzy rundy chciał sprowadzać swojego rywala, jednak ten wybronił znaczną większość prób obaleń. Silniejszy fizycznie Dariush radził sobie świetnie w stójce i trafiał Gamrota mocnymi ciosami.

W trzeciej odsłonie posłał nawet Polaka na deski potężnym uderzeniem. Ten jednak natychmiast powrócił do walki i rzucił się w nogi przeciwnika. Niestety po trzech rundach lepszy okazał się Dariush, który w UFC walczy od 2014 roku.

Dwóch sędziów punktowało wszystkie trzy rundy na jego korzyść. Ostatni sędzia, tylko w pierwszej, bardzo bliskiej odsłonie widział przewagę Polaka. Ostateczny wynik starcia to 30-27, 30-27 i 29-28 dla Beneila Dariusha.

Źródło: Twitter

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO