Sobota, 15 Czerwca, 2024

(VIDEO) CO ZA WALKA! Dustin Poirier wygrywa krwawą wojnę na UFC 281!

Opublikowane 13 listopada 2022, 08:10
przez Jakub Hryniewicz
0
0
Brak komentarzy

Tuż przed najważniejszymi walkami wieczoru UFC 281 odbyło się starcie, które elektryzowało jeszcze zanim podpisane zostały kontrakty! Dustin Poirier spotkał się w oktagonie z Michaelem Chandlerem.

Dustin Poirier w zawodowym MMA zadebiutował w wieku 20 lat. Popularny “The Diamond” był częścią historycznej federacji WEC, skąd po połączeniu z UFC trafił do federacji Dany White’a. Zawodnik z Luizjany przeszedł długą drogę od młodego, wyszczekanego fightera do osoby, którą jest dziś. Poirier ucieszył wiele osób pokonując dwukrotnie Conora McGregora, ale nigdy nie sięgnął po najwyższy laur w UFC. Jako tymczasowy mistrz wagi lekkiej zmierzył się z Khabibem Nurmagomedovem, a dwa lata później otrzymał szansę walki z Charlesem Oliveirą. Oba starcia przegrał przez duszenie zza pleców w 3. rundzie.

Rywalem “The Diamonda” na UFC 281 był były podwójny champion Bellatora, Michael Chandler. Amerykanin choć jest 3 lata starszy od Dustina, zadebiutował w tym samym roku co on. Znakomity zapaśnik został zakontraktowany przez Danę White’a jako rezerwa dla walki o pas mistrzowski Nurmagomedov vs. Gaethje. Ostatecznie zadebiutował w styczniu 2021 roku, kiedy to skończył Dana Hookera już w 1. rundzie. Później jednak przyszły dwie porażki: nie udało mu się zdobyć mistrzostwa UFC, a później po fenomenalnej 3-rundowej wojnie musiał uznać wyższość Justina Gaethje. Popularny “Iron Mike” w ostatniej walce kapitalnym front kickiem znokautował Tony’ego Fergusona.

Poirier vs. Chandler – RELACJA

Runda 1

Chandler szukał bardzo mocnego low kicka, przestrzelił i stara się wyczuć Poiriera. Trafił mocnym prawym “Iron”, atakuje kopnięciami na wątrobę i doszły wszystkie. “The Diamond” zachowuje spokój, atakuje prostymi na korpus. Skraca dystans Michael, zamyka rywala na siatce i trafia kolejnymi prawymi! Dokłada sierpy na brzuch, mocno obity “The Diamond”. Dobre lewe proste w wykonaniu Poiriera, a zaraz przestrzela cepami Chandler. Dustin zaczyna punktować prostymi, markuje sprowadzenie i zasypuje Poiriera ciosami! Kapitalna seria “Iron Mike’a” i sprowadza oponenta na ziemię. Szukał Kimury, ale musiał odpuścić były zawodnik Bellatora. Ciasna klamra na siatce i sprowadza dwukrotnie zawodnika z Luizjany. Poirier wraca na nogi i idą w wymianę! Piekielny sierp “The Diamonda”, Chandler w dużych tarapatach! Seria uderzeń Dustina, ale zobaczymy przynajmniej jeszcze jedną rundę!

Runda 2

Porozbijany Chandler rzuca się z prawym sierpem i z łatwością obala Poiriera! “The Diamond” pracuje ciosami z dołu, szuka gumowej gardy. “Iron Mike” ucieka i zachodzi za plecy, pracuje nad duszeniem zza pleców! Odsłania Poirier, coraz mocniej dociska Michael Chandler, ostatecznie jednak odpuszcza. Odwraca się Dustin Poirier na plecy, ale rywal bardzo ciasno go trzyma. Mocne ciosy “Irona” z góry, przeciwnik nie ma odpowiedzi. Poszło kilka młotków w tył głowy Dustina, po uwadze sędziego Chandler wyprowadza poprawne ciosy, ale wytrzymuje to “The Diamond”!

Runda 3

Poirier atakuje niskim kopnięciem, posyła też lewy cross. Musi poszukać skończenia zawodnik z Luizjany, dobrze blokuje próbę sprowadzenia. Chandler kombinuje serią, ale łapie za nogę “The Diamonda” i obala! Odwraca jednak sytuację Poirier, ładuje ciosy z góry i zajmuje plecy. Co za zmiana sytuacji, to “The Diamond” zapina duszenie i Chandler odklepuje!

Oficjalny wynik: Dustin Poirier wygrywa przez poddanie w 3. rundzie!

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO