Środa, 19 Czerwca, 2024

Pas nie dla Karoliny Wójcik! Polka przegrywa w finale turnieju Invicta FC!

Źródło: screenshot YouTube
fot. YouTube
Opublikowane 17 listopada 2022, 09:42
przez Jakub Hryniewicz
0
0
Brak komentarzy

Minionej nocy odbyła się gala Invicta FC 50, na której pojawiła się Polka, Karolina Wójcik. “The Polish Assasin” wystąpiła w finale turnieju o mistrzostwo wagi słomkowej kobiet z Valescą Machado.

Polska zawodniczka kategorii słomkowej wychodziła do tego pojedynku na fali 4. kolejnych zwycięstw. Wójcik latem starała się o kontrakt z największą federacją MMA na świecie, poprzez program Dana White’s Contender Series. Karolina wygrała tam z peruwiańską oponentką, jednak było to za mało, by zachwycić prezydenta UFC.

“The Polish Assasin” wzięła więc udział w jednodniowym turnieju, z którego wyłoniona została nowa mistrzyni dywizji słomkowej. Polska fighterka z przeszłością między innymi w KSW poradziła sobie w półfinale i wygranła przez jednogłośną decyzję sędziów z Glorią de Paulą. Arbitrzy punktowali to starcie 29-28 na korzyść Karoliny.

W ostatnim pojedynku zawodów Wójcik zmierzyła się z Valescą Machado, która miała cięższą przeprawę (niejednogłośne zwycięstwo w półfinale z Edianą Silvą). Brazylijka poradziła sobie jednak z “The Polish Assasin”.

Karolina miała problemy już od samego początku. Machado wyprowadzała sporo celnych uderzeń i lepiej wyglądała na tle Polki. Ta po dwóch straconych odsłonach musiała szukać skończenia w ostatniej. Na jej nieszczęście to się nie udało.

Valesca Machado zwyciężyła jednogłośną decyzją sędziów 30-27, 29-28, 29-28 i została nową mistrzynią wagi słomkowej kobiet.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments