Jakub Wawrzyniak reaguje na opinie Ewy Piątkowskiej ws. reprezentacji Polski

Foto: YouTube
Opublikowane 30 marca 2023, 10:30
przez Miłosz Sojka
0
0
Brak komentarzy

Ostatnio polskie media żyły wypowiedzią byłej polskiej mistrzyni Europy i mistrzyni świata federacji WBC w boksie zawodowym, a obecnie zawodniczki MMA – Ewy Piątkowskiej, która w programie „7 dni Sport” na antenie TVP Sport powiedziała po przegranej podopiecznych Fernando Santosa w Pradze z Czechami 1:3, że nasza reprezentację Polski w piłce nożnej: To tragiczny twór i powinna zostać rozwiązana.

Oczywiście na komentarz do wypowiedzi Piątkowskiej ze świata piłkarskiego nie musieliśmy długo czekać. Swoją opinię wydał między innymi redaktor naczelny Meczyki.plTomasz Włodarczyk, który oznajmił, że w takim przypadku możemy rozwiązać również także boks, gdzie kiedyś odnosiliśmy sukcesy na arenie międzynarodowej, a obecnie ta dyscyplina przeżywa w Polsce potężny kryzys. Sam dziennikarz stwierdził, że takie podawanie sobie piłki nawzajem nazywa się populizmem.

Wawrzyniak: Szacunek ponad dyscyplinami w sporcie musi być

We wczorajszym programie na antenie TVP Sport podczas programu „Odliczanie do Euro” do całej sprawy odnieśli się były reprezentant Polski – Jakub Wawrzyniak, oraz dziennikarz Przeglądu Sportowego – Łukasz Olkowicz, jednak na poglądy Piątkowskiej zareagował najmocniej były zawodnik Legii Warszawa.

-Przedstawiciele piłki nożnej rzadko się wypowiadają na temat innych dyscyplin. A szacunek ponad dyscyplinami w sporcie musi być. Tu tego zabrakło. Pani Ewa poruszyła bardzo ważną kwestię: każdy chłopak rozpoczyna od piłki nożnej. A to oznacza, że wejście na poziom reprezentacyjny mamy najdłuższe, a konkurencja jest największa. Nasza droga na szczyt jest najdłuższa i piłkarze zasługują na szacunek. –stwierdził obecny ekspert TVP Sport.

Źródło: TVP Sport

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments